Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "NTLDR nenalezen" ukazuje i po vložení Instalačního CD

Dobrý den,
dnes večer mě přepadl takový problém. Dělal jsem běžné úkony na PC a najednou mi celý systém zamrzl a spadl. Od té chvíle však již Windows XP nejde spustit a hned při startu PC se mi objeví hláška "NTLDR nenalezen, Restartujte stisknutím kláves Ctrl+Alt+Del".
Dříve než jsem se odhlodlal s tím takto někoho obtěžovat, zkusil jsem tuto hlášku vygooglovat a pokusit se o nápravu sám. Jenže, když podle rad z okolních diskuzí vložím do mechaniky instalační CD Windows XP (a samozřejmě nastavím mechaniku v BIOSU, aby to bootovalo nejdříve z ní), tak se mi z ní vůbec nic nespustí. Resp. se mi objeví pouze oznámení "Libovolnou klávesou spustíte systém z disku CD.....", ale hned v zápětí se pod tím opět objeví předchozí hláška "NTLDR nenalezen, Restartujte stisknutím kláves Ctrl+Alt+Del". Cokoli z CD tedy nelze vůbec spustit - a tedy ani spustit konzolu pro zotavení.
Projistotu jsem i zkoušel připojit externí mechaniku, kdybych měl náhodou pouze vadnou mechaniku na PC, ale výsledek je stejný.

Nemá s tím náhodou někdo nějakou zkušenost? Ocením jakékoli rady, jsem nad tím úplně bezradný...
Předem děkuji za jakoukoli reakci.
Hubert P.

odpoj ten disk na kterém není systém.
když máš v mechanice vloženo funkční bootovací cd a v biosu nastavený start z něj, není důvod aby se pc začal shánět po ntldr na disku, to až po případné přeinstalaci.
startuje vůbec toto cd v nějakém pc? jiné bootovací cd nemáš? (tučňák, hirens, ultimatebootcd, jiné windows)

Udělej tohle mě to pomohlo
1. Vložte instalační CD Win XP/2000 a nabootujte z něj.
2. Při zobrazení hlášky, zda chcete nainstalovat operační systém, vyberte možnost Konzola pro zotavení (stiskněte písmeno R).
3. Napište číslo instalace Windows, ke které se chcete přihlásit (máte-li nainstalovány jedny Windows na počítači, napište číslo 1 a potvrďte enterem).
4. Nalogujte se do Windows pomocí hesla administrátora.
5. V příkazovém řádku napište příkaz map a potvrďte enterem (díky tomuto příkazu zjistíte, jaké písmeno má vaše CD/DVD mechanika, např. tedy D).
6. Nyní v příkazovém řádku napište tyto příkazy:
copy D:\i386\ntldr c:\ (potvrďte enterem)
copy D:\i386\ntdetect.com c:\ (potvrďte enterem)
7. Soubory jsou zkopírovány a můžete restartovat.

V případě, že by vám tento postup nepomohl, můžete ještě zkusit místo kopírování souborů zadat v příkazovém řádku konzoly pro zotavení tyto příkazy - fixmbr a poté fixboot, pak restartujte počítač a postupujte podle návodu výše.

A poslední mini rada na závěr pro ty, kteří neznají administrátorské heslo nebo to prostě pro někoho může být rychlejší, je možnost vytažení celého HDD, zapojení do druhého počítače a prosté zkopírování souboru NTLDR na kořenového adresáře.