Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lan Party - Nastavení sítě, switche

Čau, chtěli bysme si udělat takovou malou LANParty, okolo 6ti hráčů. Jako switch bysme zvolili tenhle : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6541 6 , ale jsme úplní amatéři, proto se chceme zeptat, jak nastavit tento switch pro hraní? Asi nestačí jen zastrčit konektory do switche a "lets play", že? Hráli bychom COD:Black Ops, Cod4, MW2 a Blur.. Díky za rady:-)

Na tomhle switchi opravdu nic nenastavis, je to hloupy kram. Ono ani neni co. Potrebujes nastavit pocitace. Pokud nemas router, tak musis vsem pocitacum nastavit adresy z jedne site, aby se videly.

Ne, pokud mas ten switch pichnuty do routru, bude vse fungovat stejne, jako bys ty pocitace mel zapojene do toho routru.

Pokud je router nastavený tak že poskytuje ip adresy přes dhcp stačí ho propojit se switchem a ve windows nastavit získat ip adresu automaticky /kdyby tam měl někdo svoji/.

Jinak každá lan se skládá ze :
-shánění zapomenutých kabeků, klávesnic, prodlužek a sluchátek
-zjištění že jeden přívod ze zdi +20rozdvojek to pravdu všechno neutáhne
- hrátky se sítí-potíže s připojením ke hře- na téma kterej pitomec si tam zas dal "the best" firewall a neumí ho nastavit
-odvirování (přeinstalace) tak dvou počítačů - praktické ověření že nod32 2,5 cracklej před 4mi roky fakt nefunuje...
-někdy přeinstalace jednoho počítače jehož majitel použil úžasně rychlé osekané a vytuněné windows XP/7
nebo ladil ručně služby pro top speed.
-instalace hry na půlce počítačů z důvodů že mají jinou verzi
Nečekej že to budeš mít rozjetý a připravený začít hrát za půl hodiny...

Tak mi to máme všechno připravený, je nás málo a hrajem spolu přes hamachi a tak, takže s verzí nebude problém, každej si přiveze svuj HW. Jen právě nevíme co s tim switchem. Takže stačí když bude router DHCP, propojíme ho se switchem, do switche se všichni píchnem a měli bychom se "vidět"?