Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé otáčky ventilátoru CPU

Dobrý den, prosím o radu. Ventilátor nad CPU se točí pomalu, v podstatě vidím lopatky ventilátoru. U druhého PC se stejným, BOXovaným chladičem lopatky nejsou vidět. Čím zvýšit otáčky? Jedná se o boxovaný chladič od Intelu sc. 775. díky.

Dobrý den, vím že na toto téma nikdo půl roku neodpovídal, ale za zkoušku nic nedám. Mám také problém s pomalými otáčkami. Procesor je sice starší - Intel Celeron D 325 2.53 GHz, s boxovým chladičem, zkoušel chladič co nejvíce profouknout a vysát co nejvíce prachu, ale to moc nepomohlo. Teplota po hraní jedné hry vystoupá dokonce i na 72 stupňů, při normálním zapnutí PC je teplota na přibližně 55 stupních. Jak jste zde radili, zkoušel jsem najít v BIOSu Chasis Fan Speed a CPU Fan Speed, to jsem našel v Hardware Monitor, ale není tam disabled, ale jen Ignore, a to si myslím, že není ono. Pokud se mýlím, opravte mě prosím. Děkuji za odpověď.