Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké 2.0 repro k PC?

Ahoj, chci si koupit k počítači nějaký lepší repráky, mám asi 10 let starý Geniusy, takový levný plastový. Při větší hlasitosti to má špatnej zvuk a celkově to prostě neni nic moc. Chci 2.0, tak do 1500Kč. Můj favorit jsou tyhle: http://www.alza.cz/reproduktory-genius-sp-hf2-d100 947.htm
Má je bratranec a přijde mi že zvuk to má docela slušnej. Máte s nima někdo zkušenosti? Kdyžtak doporučte nějaký jiný, dík.

SP-HF 1200A se dodává se dvěmi 7,5cm jednotkami reproduktoru pro jasný zážitek při 30 wattech.

kdyby se u takových bedýnek dalo mluvit jen o frekvenční mezeře, bylo by to ještě skvělé.

díval jsem se co se tedy dá momentálně koupit na trhu ve verzi 2.1 v podobné cenové kategorii cca 1000kč, taky žádná sláva. aby bylo z čeho vůbec vybírat, musel jsem až do alzy:
tady odpuzuje smutně proslulý výrobce šmejdů.
u philipsů se mi nechce hledat rozměry, z fotky mi připadají jakési malé.
u z523 se mi líbí basák, ale právě tady se dá čekat pokles charakteristiky ve středech.
3-pásmový model z323 už nemá tak pěkný basák. podobný levnější je z313.
firmu modecom neznám, mezi levnými typy jejich mc2111 vypadá normálně, ale určitě bych to nebral bez vyzkoušení v obchodě jestli to nebrumí a zpracování je ok.

při srovnávání parametrů je třeba ještě brát na vědomí, že výkonové a kmitočtové parametry u levnějších výrobců (např genius) bývají lživé.

u 2.0 platíš 2x dřevěnou bednu. ty musí být poměrně velké aby se do nich vešel stejně velký basák jako u subwoferu 2.1 - velikost 5" je dobrý průměr.
takže u 2.0 se nedá za nízké prachy moc vyskakovat.

třípásmové bedny (3 výrazně odlišné průměry repráků) by měly mít vyrovnanější kmitočtovou chrakteristiku, navíc u tří pásem nevychází dělicí kmitočet právě do lidského hlasu. tedy obecně to platí, může se najít případ s dobře hrajícími dvoupásmovkami.

na pc poslouchám leda hudbu z youtube a stačí mi že to hraje. normální hudbu si pouštím z věže přes 80-litrové bedny, kdežto u pc preferuju, že mi horní středovýškové repráky nezabírají na stole místo.

jestli ti jde o zvuk k filmum, tak 2.1 - Subwoofer dokaze u efektu v ruchove stope divy.
jestli chces poslouchat hlavne muziku, tak 2.0 - Osobne nemam vubec rad, kdyz jsou basy v hudbe krmene SW. Je to neprirozeny...

Levný 2.1 jsou na hudbu nepoužitelný, basák obvykle jen huhňá (ani se tomu nedá říct basy) a satelity jen piští a ještě k tomu hnusně, bývá tam velká propast ve frekvenčním pásmu v řečové oblasti, tedy hlasy si moc neužiješ, stejně tak kytary.

Pokud jsi je už slyšel a jejich zvukový projev se ti líbí a bude ti dostačovat, tak si je kup, takto víš, do čeho jdeš.
Ale na třípásmový repro jsou to malý bedýnky, rozměry jsou celkem malý. Ty repráky z první odpovědi vypadají už zajímavěji, mají už celkem slušnej basák, ty by mohly hrát líp.

Mam jejich predchudce (predchozi model, take dvoupasmovy ve dreve) a ve srovnani s plastoidnimi 7.1 maji a to dost vyrazne plnejsi zvuk, dokonce i nizsi frekvence. Nemuzu si je vynachvalit

Já mám též něco podobnýho, na ozvučení PC to stačí, na hry bez problémů, na muziku to jde taky, i když to není žádný hifi, ale má to alespoň slušnou kmitočtovou charakteristiku, Nohavica tam zní celkem slušně.

zkus teda udělat tohle "jen zatlumení vnitřního prostoru + výměnu kondensátoru před výškovým reproduktorem" a jestli neuslyšíš rozdíl, tak sním čepici :-)

To je jako kdybys slyšel jiné bedýnky.
Mám dvoje, takže jsem měl možnost slyšet s úpravou i bez úpravy ve stejnou chvíli :-/

Jak mas tu cepicu velkou?:-D No nevim, cetl jsem si tam trosku na preskacku tu diskuzi a jeden se zas hada s druhym, ze ty kondenzatory nejsou dobry anemel davat keramicky a ze ty operaky by pouzil jiny a dalsi zase hleda, kde zmenit cestu toho dratku a jiny tvrdi, ze dratek se menit nemusi atd. Takze navod v podstate na 24 stranach, ale je asi k ho.nu.

To zatlumeni bych mozna zkusil, ale zase tam kazdej pise neco jiny a navic ja mam ty 1255 a treba maji zapojeni uz jine. Navic jsem tam zatim nenasel podrobny a jasny navod, ktery kondenzator vymenit a jak to cele udelat. Evzen tam tvrdi, ze to tam vse doda a zatim jsem na nic od nej nenarazil. Nekdo psal, ze je jich tam 6 a ze menil 4. Ja su se zvukem fakt spokojenej, ale asi nepatrim mezi hifisty nebo jak se jim rika. Jak jsem ale psal, prosel jsem na preskacku par prvnich stranek a dal jsem nehledal.

A ted me napadla jeste jedna vec. I kdybych tohle udelal, tak bych si pravdepodobne musel koupit druhy bedny, abych mel s cim porovnat, protoze neverim tomu, ze by to byl takovej rozdil. No a ja si nepamatuju, jestli to hralo tak nebo onak.

uznávám, že ta diskuse je šílená, trvalo mi přes týden, než jsem si to v hlavě utřídil, co je podstatná a rozumná informace.
Takže já jsem udělal:

1. vnitřek obou bedýnek jsem vylepil molitanem tloušťky cca 3cm oboustranou lepící páskou
2. -p121-681.html takovýhle kondensátory dát před výškový reproduktor (stávající mrňavý elyty vyhodit), nebo podobné fóliové se stejnou kapacitou 4,7mikrofaradu.
3. pokud bedýnky bručí, vyměnit na desce první největší elyty za tyhle: http://www.ges.cz/rad-1000025-rm10-ges05400354.htm l nebo podobné 10000mikrofaradů na 25V. Vejdou se tam blbě, ale dostat se tam dají. Teďka už brum ze vzdálenosti 1,5 metru neregistruju.

Ale já mám předchozí typ 1250A, třeba to tady už není potřeba.

:-)čepici jíst nebudu, protože zvuk se opravdu dost vylepší, a je to úprava na 20-30 minut.

No jestli jsi ještě nic nekoupil a nejsi úplně rozhodnutý, nedávno jsem koupil: http://www.datart.cz/katalog/PC-reproduktor-Redsta r-RS-215R.html (je tam špatný obrázek, ovládají se přes dálkový ovladač) Mají za tu cenu úžasný křišťálový a dynamický zvuk! a subwoofer vůbec nechybí :-D. S porovnáním 2.1 za stejnou cenu, myslím dost dobrá koupě. Jestli by ti nevadil vypínač na zadní straně a to že by se po každém vypnutí zresetovali (vypadá to tak že stačí po dalším zapnutí pouze zmáčknout tlačítko LOUD a vytáhnout trable na max nic víc nic míň) tak jsou geniální!

Před časem jsem o nich kvůli zvuku uvažoval, ale prostě bych to resetování
psychicky nerozchodil. Nakonec jsem vzal obyčejné:

http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-1800a-cerne-dre vene-d148818.htm

hlavně proto, že nebrumí ani při zesílení, zvuk a design ujde a nezabírají místo.
Koupil bych si 5.1, ale prostě nemám místo a kdysi zadní repra a center nakonec
skončily v komoře.