Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC a plazma cez HDMI

čaute, potreboval by som poradiť. chcem prepojiť notebook s plazmovým televízorom cez HDMI kabel na prehravanie filmov. obraz ide v pohode ale zvuk ide stale len s notebooku. moc sa nevyznam v technickych veciach ale vraj HDMI kabel by mal prenášať aj zvuk s notebooku na plazmu. poradí niekto ako to vyriešiť, treba niečo nainštalovať do notebooku?

dik za pomoc

Driver k HDMI kodeku je součástí Catalystu

Není to volitelná součást? (dlouho jsem to neinstaloval, tak si to nepamatuju)

Ne. Nic takového to neudělá, je to třeba přepnout ručně.

Kombinace Vista 64 + Radeon 5870 si to přehodí sám, čučel jsem na to jak puk. Vypojíš kábl a zase se tam hodí normoš zvukovka a repráky.

Není to volitelná součást?

Ne. Instaluje se to automaticky.

Kombinace Vista 64 + Radeon 5870 si to přehodí sám, čučel jsem na to jak puk.

Viz má odpověď níže. Na (některých) Realtecích se ATI HDMI mapuje na jejich SPDIF. Pak funguje jack-sensing. Osobně jsem to ale ještě neviděl.

nevim, jestli si spravne porozumel tomu co ti tu psali, kdyz tak sorac.

Mas dve moznosti, bud v tech preferovanejch zvukovejch zarizenich bude ATI HDMI Audio, pak ti zvuk jde z HDMI a je otazka, kde muze bejt chyba: ovladace, kabel, TV.
Nebo tam nic nemas, respektive tam mas jen ten Realtek HD a pak budes muset zvuk do TV dostat zvlast, ze sluchatkoveho vystupu ?asi, pokud tam zadny jiny neni. Ve sluchatkach to hraje?