Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru

Dobrý den.
Mám doma bezdratový internet,nedávno jsem přešel z pásma 2,4 GHZ do pásma 5 GHz,poskytovatel mi vyměnil komplet vše,sám doma mám router D-link dir 300(2xPC,1 notebook).Dříve jsem měl internet v routeru zaveden do WAN,ale teď mi poskytoval změnil IP adresu mého routeru a kabel od internetu mám v LAN.Rád bych,kdyby mě někdo vysvětlil,jaké to má výhody? Předem děkuji.

Tvoj router uz neroutuje len bridguje, cize sa sprava ako switch. Podstatne vyhody z toho neplynu ziadne, nevyhody tiez, je to len iny system zapojenia. Nepodstatnych najdeme mnoho.
Podla vsetkeho musis, ale kazde dalsie zariadenie, ktore budes chceit pripojit hlasit ISP, pretoze tvoj router uz nerobi dhcp a neoddeluje tvoju siet od siete poskytovatela, ale mas vsetky pc na jeho sieti.
Viac informacii preco to tak spravil ti poda tvoj poskytovatel.

Píšeš,že další zařízení musím hlásit ISP,ale já připojil přes wifi 2 notebooky,telefon a přes kabel Pc uplně bez problému,tyhle zařízení přitom nikdy před tím připojený nebyli.Co kdybych musel zresetovat router a nastavil bych ho tak,aby routoval,bude internet fungovat?

Ještě jsem zapoměl upřesnit,co mám od providera.Přímo v zásuvce(vedle mého routeru) mám Maxlink ethernet adapter,z kterého vede(POE) ethernet kabel na střechu k anténě,druhý(LAN) je v mém routeru.Jediné,co mě řekl jejich technik bylo,že takhle to bude lepší(změna IP adresy mého routeru),že mít dva routery za sebou je špatný.