Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s bezdrátovým připojením

Ahoj,mám problém s připojením notebooku na náš wifi/router(takhle nám to ten chlap říkal že se to tak asi jmenuje nebo co)
Problém začal když mi tatík vzal cely router a schoval ho pryč i s těma kablema.Poté večer ten router vrátil ale co se stalo, když jsem všechno zapojil jak má tak na kompu internet fungoval ale na noťasu ne. Když tam dam ten modrý kabel kde je napsano lan a vypojím ho z PC a zapojím do noťasu tak internet fachči, ale to není to bezdrátove připojeni no... Když jsem náhodou musel rychle vypnout PC tak sem zmáčkl takový červený čudlík na rozdvojce a tím se vlastně vyplo úplně všechno... ale ja sem to rychle zapojil a pak jsem na kompu napsal do vyhledávače moji ip adressu zadal jsem ty přihlašovací údaje, šel jsem do network,lan, a tam jsem změnil lan IP adressu, notebook se rebootoval a vše fachčilo. Ale teďka to nepomáhá.

notebook je Windows XP
Komp je Windows Vista

DHCP poskytuje IP adresu a ostatní nastavení sítě. Jednoduše připíchnete počítač (je jedno, či kabel a wifi), ten pošle routeru požadavek na přidělení IP a router mu vrátí informace o nastavení. V praxi prostě připíchnete počítač a jste na internetu, nic nastavovat nemusíte. Je mi proto divný, že když už tam máte router, který se dává přesně z tohohle důvodu, musíte lézt do nastavení a měnit nějakou IP. Nechci se ale pouštět do nějakého zběsilých rad, co a kde nastavit, protože nejsem "síťař".

tak vzal jsem, připojil sem tem kabel do noťasu a.... nic... internet jel ale bezdratove připojení ne... když jsem vypojil tabel tak připojení přes mistni sit se odpojilo tuďiž nic... a ps: kabel sem měl i v PC a nic se nezměnilo.. asibude chyba v notebooku asi to nějak špatně chyta ten přijmač či co ale je to divné

umíš se podívat do toho routeru, jestli ti vysílá wifi, případně vidíš v počítači, že je wifi dostupná??? jestli je dostupná, tak záleží na tom,jestli je zaheslovaná, ale standartní nastavení tohoto routeru je, že vysílá wifi s názvem TP.....něco, to si nepamatuji a není zaheslovaná, tudíž přístupná všem

tak dělá to to že mi jede internet jenom na kompu, dělat to má že mi má jet i na noťasu.
síť v noťasu NENÍ viditelná, když ji nevidim tak se k ni nepřipojim, poslednim 2 otazkam nějak nerozumim nejsem v PC moc zdatný, jo ještě jsem zapoměl že v kompu neni bezdratove připojení, tam se normalně připojuji tím modrým kablem ktery vede do routru

Dobrá, to je věc, kterou jsem potřeboval slyšet. Takže připojte nějaký počítač kabelem k routeru a do prohlížeče zadejte IP výchozí brány (START - SPUSTIT - napsat cmd - zde napsat ipconfig a přečíst údaj Výchozí brána). Router po Vás bude chtít jméno a heslo, to předpokládám znáte. Rozklikněte položku Wireless a Wireless Settings. Zde zkontrolujte, jestli je zadaný název sítě (SSD), zaškrtlé obě položky Enabled..., případně aktivována a řádně nastavena bezpečnost (Wireless Security). Mrkněte se, jak to tam vypadá a dejte vědět - dáme to dohromady.

Vůbec nic se nezměnílo... pořád to dělá to samé

EDIT://skusil sem odškrtnout to prvni poličko,restartovat internet, a zase ho zaškrtnout a něco se stalo!! když na NB najedu na bezdratove sítě tak už tam ta našé sít jde videt, ale nejde se k ní připojit:( ono to poořáad skouší, a skouší už to píše načítání síťové adressy, a najednou nic... nepřipojí se to

EDIT2://Internet už jede!!! Vubec nevim jak se to stalo..prostě sam od sebe najel

Vidíš v seznamu wifi sítí nějakou jinou wifi nebo nevidíš vůbec žádnou síť? Porucha je buď v NB nebo v nastavení routeru. Podle návodu dodaného s krabičkou se připoj do www rozhraní routeru a zkontroluj nastavení wifi. Nebo si kup další kabel a připojuj se kabelem.