Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavirované PC

Dobrý den, nedopatřením zůstal štít avastu nějakou dobu vypnutý a PC se zavirovalo. Kromě toho, že spuštění trvá 10 minut, spočívá hlavní problém v nefunkčnosti internetu připojení k síti ovšem funguje.
Avast našel v testu cca 170 virů a trojanů, NOD32 odstranil pak dalších 10. To však nepomohlo.
Když do cmd příkazového řádku zadám "ping 10.0.0.138" dostanu: "Nelze inicializovat rozhranní Windows Sockets. Chybový kód 0"
Dále jsem se pokusil o opravnou instalaci Win XP. Po načtení ovladačů se počítač odmlčel černou obrazovku a poté vyhodil modrou hlášku:
"...zkontrolujte zda v počítači nejsou viry. Odeberte všechny nově nainstalované jednotky a řadiče pevných disků. Zkontrolujte, zda je pevný disk správně konfigurován a zakončen. Pomocí programu CHKDSK /F zkontrolujte poškození pevného disku a poté restartujte počítač.
Tech. inf: STOP: 0*0000007B (0*c0000034, 0*00000000, 0*00000000)"

Kontrolu disku jsem udělal, žádné chyby ale nenašel.
Dálel jsem se pokusil (již v zoufalství) o instalaci Win7. Ta skončilá hláškou:
"Chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky CD/DVD. Pokud používáte disketovou jednotku CD/DVD nebo USB Flash ovladače, vložte je nyní."
a poté:
"Nebyly nalezeny žádné ovladače zařízení. Ujistěte se, že instalační médium obsahuje správné ovladače."

Na doporučení jsem poté udělal následující:
1. proskenovat pc Spybotem, Anti-Malwarem
2. zkusit nabootovat z LiveCD Ubuntu a ověřit připojení na internet

PC jsem pročistil Spybotem a Anti-Malwerem.
Ubuntu se mi vůbec nepodařilo načíst..fialová loading obrazovka skončila hláškou:
"(initramfs) Unable to find a medium containing a live file system"
na jiném PC ale fungoval bez problémů.
Komponenty:
MB: MSI MS-7301
DualCore Intel Pentium D820 2.8Ghz
ATI Radeon HD 3650
RAM: 2*Eadar Tech. 512MB DDr2
HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250820 3.5" 250GB SATA II

Za jakoukoli pomoc budu velmi vděčný..

Tenhle systém bych se už nepokoušel zachraňovat a zaměřil se na přeinstalaci (čištění bude stát více času s horším výsledkem než nová instalace). Co se týká té chybové hlášky - nemáte ty Windows 7 náhodou z MSDNAA? Něco se probíralo tady 459128-boot-z-hdd. Zkoušel jste při instalaci OS přehodit disk do řezimu Native IDE (i když Sedmičky by to neměly vyžadovat)?

No tak na to pusť toto -

Převzato :
Stahnete a ulozte nejlepe na plochu

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix .exe

pote spustte aplikaci pod uctem s administratorskym opravnenim

hned po startu se zobrazi obrazovka s licencnimi podminkami, pokracujte kliknutim na tlacitko Ano.

v klidu si postavte na kafe (cela akce trva cca. 5-10 minut, nekdy i dele - dle toho, o jak rychly stroj se jedna a kolika soubory se skener bude muset prodirat), behem skenu se nepokousejte spoustet zadne jine aplikace ani nic jineho

behem skenovani nepropadejte panice, vas stroj muze byt restartovan (predevsim pri prvni aplikaci skeneru)

upozorneni: pokud pouzivate antispyware s rezidentnim stitem, prepnete jeho rezidentni stit do Install Mode, pripadne jej po dobu skenu uplne deaktivujte, protoze dochazi pri skenu a vymazu pripadneho malware k nezadoucim kolizim s rezidentem antispyware

takže si to roztřídíme na:

vir-

Avast našel v testu cca 170 virů a trojanů, NOD32 odstranil pak dalších 10.
1. proskenovat pc Spybotem, Anti-Malwarem

takže, jak je možný, že se ti tam samo instalovalo tolik "virů"?
čistí se v nouzovám režimu- ne pod adminem, co brouzdáš.

Když do cmd příkazového řádku zadám "ping 10.0.0.138" dostanu: "Nelze inicializovat rozhranní Windows Sockets. Chybový kód 0"

to bude totálně rozebraný socket a na něm navěšeno mnoho šmejdů - opravuje se to třebas příkazem sfc/ scannow

Tech. inf: STOP: 0*0000007B

http://pc.poradna.net/q/view/614472-0x0000007b-na- novem-pc

"(initramfs) Unable to find a medium containing a live file system"

ubuntu vidím na stejný problém - nevidí boot jednotku