Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár otázok ohladom komponentov

Chcem stavať nové PC. Mám pár otázok ohladom komponentov. Oplatí sa dokúpiť zvukovú kartu či stačí aj integrovaná na základnej doske? Oplatí sa počkať do vydania AMD Bulldozer procesorov či stačí zobrať AMD Phenom X4 965? A čo grafika? nV 560ti SO od gigabyte alebo HD6870 Toxic od sapphire? Ďakujem za prípadnu odpoveď
Změna předmětu, původně: Mám pár otázok (rh)

ja som tiež fanušik AMD kariet už mam tretiu kartu od ,,vtedajšej,, Ati teraz konkretne HD4870 toxic a som uplne spokojny najma s chladicom a s vykonom(aj ked v novsich hrach na High nastaveni nieco straca) a preto chcem viac AMD nez nV. Nasiel som tuto recenziu na Toxic hd6870 tak posudte sami item.php

Jinak si myslím,že bys měl ještě počkat,já mám 4870 saphire vapor x- lehce potaktovanou a krom Metra 2033 mám na dané rozlišení-1680x1050 v menu her nastavené vše naplno....Čím pozděj koupíš kartu,tím lépe..
Jestli se mi bude srát Crysis 2 jdu okamžitě do kvelbu...

má-li to být herní PC, nevyplatí se na grafice šetřit (já herní PC stavím od grafiky). Já osobně bych dneska šel do 2GB verze a přetočil ji na HD6970. :-) A pokud i "obr" na PCT hodnotí HD6950 1GB jako v současnosti nejlepší kup, tak na tom asi něco bude...

P.S.: s tím sapphire částečný souhlas, chladič není opravdu nejtišší a nejvhodnější.

mně to připadne jako normální OC, který "umí" i ta HD6950. Tyhle virální kampaně, kdy se testují OC modely oproti normálním (nepřetaktovaným, ač taktování schopným) kartám konkurence, navíc "podepřené" bombastickými titulky (je zajímavé, že tyhle podobné titulky jsou napříč českými webziny, ale vždy jen u "zelených" karet :-)), které nakonec nedojdou v testech naplnění, mě už celkem iritují.

já nemám naprosto nic proti konkurenci, ba právě naopak, je to motor změn a pokroku (ač osobně mám radši ATI karty kvůli několika vlastnostem, jako je kvalita výstupu, nebo postprocessing videa, popř. celkem přehledné ovladače). Ale dost mi vadí tyhle nekalé, až mafiánské praktiky.

Integrovaná zvukovka ti bude stačit do chvíle, než zaslechneš zvukový projev trošku lepší dedikované karty. Tisíc let stará Livka je nesrovnatelně "hudebnější", než jakýkoliv výkřik moderní technologie na poli boardových skuhrátek. Vřele doporučuju Xonar i v levnější verzi (DX/XD mám v pecku).

Front panel zapojen nemám, ale možnost tam je. Jestli to funguje (jack-sensing) netuším. Hluchátka s mikrofonem (HS) jsem za celý svůj pohnutý život nevlastnil, MM kameru mám v USB. Karta ovšem produkuje zvuk, který ti creativí X-Fi dá až ve verzi s trojnásobnou cenou. Máš-li místo na PCIEx1 kartu, vůbec neváhej.