Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako zacat s programovanim ?

Caute lidi,

ja sa chcem zacat venovat programovaniu len mam jednu velku dilemu ako kazdy zacinajuci programator, a to ako v akom jazyku programovat a v akom zacat a ktory je lepsi apod. ?! Chcel by som vedet aky je rezdiel medzi jazykom JAVA, C# a C++ a ktory je naco dobry ?? Aky je napr.z tichto spomenutych vhodny na zaciatok ??? Zatial mam zaujem tvorit programi (windows form applications) co si uzivatel (nainstaluje) spusti a bude vyuzivat jeho funkcie... a v dalekej buducnosti (ktorej sa aj pravdepodobne nedozijem) chcem uz programovat na spickovej urovni (podielat sa na vyvojy napr. softveru, program. jazykov, apod) :-)

Dakujem vsetkym ktory mi pomozu sa rozbehnut pri programovani :>:

Sám nijak neprogramuji, umím do všeho hlavně kecat. :-) Napadlo mě, že by možná nebylo špatné začít s PHP, jelikož je u toho potřeba takovéto "programátorské přemýšlení", které mi přijde nejdůležitější. Navíc když se pochopí nač a k čemu je třeba "array" je to pak podobné i jinde, akorát jiná syntaxe (ale ví se oč jde).
Výhody vidím v tom, že na internetu jsou mraky návodů a řešení na PHP, můžeš si okamžitě v náhledu bez kompilace zobrazit výsledek práce, nepřijde to vniveč a dají se tím vydělat i penízky a není k tomu potřeba nic jiného, než textový editor.
K PHP je ale samozřejmě třeba umět HTML, případně CSS.
"Oukej, Johnnie. Hurá král George!"

Wikan už ti odepsal. Mrkni na web Jakuba Vrány. Píše tam např.:

Jako spousta programátorů jsem začínal u Pascalu, ze kterého jsem plynule přešel na Delphi. Vyzkoušel jsem i několik dalších jazyků, ze kterých mě nejvíce oslovil jazyk C. Pak přišel web a já hledal cestu, jak vytvářet skripty pohodlněji než v Unix Shellu přes CGI a kamarád mě upozornil na PHP. Nechtělo se mi učit nový jazyk, ale onen kamarád mi řekl: „Piš to jako v C, před proměnné dej dolar a PHP kód uzavři do <?php ?>“. Tak jsem to zkusil a ejhle – ono to šlo. U PHP jsem už zůstal a vypěstoval jsem si k němu hluboký vztah

ja-a-php.php

Předpokládám, že když to uděláš "obráceně", tak máš C. :-)

C++ - v dnesni dobe spis nove lowlewel veci + udrzba a rozvoj jiz bezicich projektu
C# - nove gui aplikace
Java - spis serverove veci (komunikace, zabezpeceni)

Tim, ze zacnes se C# nic nezkazis (Visual Studio Express). Budes videt vysledky sveho snazeni, budes mit k dispozici dobre vyvojove prostredi. Ze zacatku se musis naucit uvazovat, premyslet, hledat informace na netu.

Měl by sis ten program rozdělit (minimálně) na dvě vrstvy. V první bude uživatelské rozhraní (console, windows forms, web...), ve druhé pak aplikační logika tj. to co ten program opravu dělá. Pokud to takhle rozdělíš tak aplikační logiku můžeš s minimální námahou napojit na libovolné jiné uživatelské rozhraní.
Pokud to nerozdělíš, tak přechod na jiné rozhraní bude představovat spoustu práce.

Pokud se pustíš do JAVY, doporučuji koupit knížku Java 6 - výukový kurz.
Teď ji zrovna přelouskávám a je to jedna z mála knížek, v které je vše plně (alespoň pro mě) pochopitelné.

Ale ať se pustíš do čehokoliv, nejlepší je si opravu pořídit nějakou knihu - a to opravdovou (Jak říká můj kamarád, ebook v papírové podobě), nejhorší je mít knížku v PDF a louskat to na monitoru. V normální knížce si můžeš psát poznámky, můžeš se jednoduše vracet, máš podvědomě uloženě "tak tady to někde takhle bylo napsáno" ...

ty si tipek :-) kupujes knihy... ptas se na posloupnost poradi jazyku ,pritom naucit se dobre aspon jeden ti zabere min. mesice,roky...
a ze se chces naucit vsechny c???(c,c++,c#) :-)
ty si stejnej jako ja :-) taky sem se chtel naucit nakej jazyk...
a tet sem rad kdyz udelam nakej pokrok v HTML :-)
do tejdne te to prejde... uvidis :-) a kdyz ne??? tak se ozvi :-)