Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdrátová sít po domě

Zdravím,
měl bych dotaz ohledne bezdrátové síte doma... nyní mám ve stávajícím pokoji natažený kabel od internetu z půdy oknem... a nyní potřebujeme počítač přestehovat do pokoje na druhé straně domu, bylo by možné použít nejakou Wifi nebo neco podobného abychom nemuseli zbytečne vrtat díry do domu?

Díky za odpoved :)

gigabitové síťovky mají automatickou detekci kabelu, už nutně nemusí být křížený.
jenže normální je strkat kabely do switche/routeru, a ty se o křížení postarají samy.
na tobě zbývá jen vybrat, jestli chceš drátovou síť 100mbit nebo gigabit - a podle toho vybírat switch nebo lan část routeru. podle rychlosti sítě zvolit i kategorii kabelu 5e nebo 6.