Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diagnostika hw chyby

Zdravim,
po mesice (ba leta) jsem mel rock-stable PC. Az do dneska.. asi pred 3 hodinami mi prestali jit vsechny hry. Jakmile jsem nejakou spustil, zatuhnul PC.
Podeziral jsem z toho kombinaci graphic drivers / directX. Toz reinstallnul jsem drivery a updatnul directX.
Nepomohlo to. Pak jsem zjistil ze jakmile pustim hru vypina se mi disk a po chvilce hned najede. Zaroven kdyz najel vychazelo z nej takove slabe pipani v intervalu 1sec.. kratke pipani .. pip pip pip .. Ve stejnem intervalu blika i HDD LED dioda.
Mel sem to na stejne napajeci vetvi s grafikou (6600GT).. tak jsem ho hodil na samostatnou vetev. Nyni uz gamesky jdou, vsechno vypada OK ale HDD dioda neblika podle toho jak cte disk ale porad si blika v tom 1sec intervalu. Zvuky z HDD uz nejdou.. ale jelikoz to imho neni normalni - doted vsechno chodilo bez nejmensiho problemu, zadam vas o vesteni z koule :-D co tyto priznaky mohou znamenat.
Deska: A7N8X deluxe, v provozu cca 3 roky
Zdroj: Chieftec 360W - provoz cca take 3 roky
VGA: MSI NX6600 => trosku pretaktovana, provoz pul roku
Disk: Seagate 120GB, provoz pres 2 roky

To pípání nevycházelo z HDD, ale deska ti hlásila problém.
Vyřešil jsi to a na poblikávání diody HDD se vybodni, mi to dělá taky
a další XY lidem, to neřeš, není to chyba.
Podle mně je 360W zdroj na 6600GT opravdu na hraně.

to nebylo systemove pipani na 100% vychazelo z elektroniky disku..
navic kdyz jsem spustil hru tak se disk zastavil, pak se rozjel - zacal pipat, pak tam cvaklo a zase se zastavil a porad dokola ..
od te doby co jsem ho prehodil na samostatnej napajeci kabel to uz nedela ale ta HDD ledka blika .. porad stejne at delam cokoliv