Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Licence

Chtěl bych se zeptat na typ licence OEM.Chci si koupit W7.Já vím , že OEM licence se stahuje na 1 daný pc. Dám příklad. Toto pc má určitý hardware (zdroj,základní desku,grafiku apod.),koupím OEM licenci na toto PC. Pokud se mě grafická karta rozbije (nebo deska) na tom pc co mám tak ji budu muset vyměnit za novou.Bude licence fungovat?A když tam dám lepší silnější třeba grafiku (i od jiného výrobce) tak bude licence fungovat? Jak pozná licence,že to je ten stejný PC? Prosím o osvětlení licence OEM.Předem díky za rady.

Koupit to sice můžeš a vše pojede ale zas tak úplně v pořádku tu licenci mít nebudeš.
Licence OEM je vázaná na nový počítač a přímo na jeho desku.Pokud se deska pokazí po záruce a měníš desku (nová/upgrade) měl bys koupit i novou licenci.Jinak to v pořádku prostě nemáš i když to windows nepoznají..