Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vraceni zbozi do 14 dnu nalehave

Dobry den chtěl bych se zeptat jestli,když má člověk nárok na odstoupení od smlouvy a má na to těch 14 dní ,,
Tak jestli vadi,že dany produkt nijak vyuzil napr..pc=Instalace her,programu
A chtěl by ho vratít tím,že se mu vrátí peníze a on si koupi od vas jiny produkt,ale jiny varianty pac ten,co si objednal mu nevyhovoval

A jeste jeden dotaz ,,pokud ho teda bude chtít vratít tak musí odstranit z daneho pc,co ma dany veci napr hry filmy,,nebo to tam muze nechat ?

A treti dotaz nejak jsem to nepochopil s tim vracenim tech 14 dní se pocita od doby,kdy clovek zasilku vyzved nebo od doby,co posta ma zasilku u sebe ?

Nechapu poradne na co se ptas, jestli plati nijak nebo tam ma byt nejak, ale mam matny pocit, ze na CD/DVD (hlavne sw, hry...)apod. se 14 denni zaruka na vraceni nevztahuje a ze to neslo vracet, ale nejsem si jistej. Pokud to vracet pujde, tak to bude muset byt 100% nerozbaleny. Vis kolik by bylo vycuranku, co by si koupili sw, nainstalovali a pak to chteli vracet? U spousty sw mas totiz kody u cd/dvd a i po vraceni cd by ti zustal funkcni program.

Tak a tady asi je konecna

Dobrý den pane Těšínský,
pokud balíček od ČP nepřevezmete, vrátí se nám zpět.
Pokud by jste po obdržení balíčku nebyl se zbožím spokojen,
tak zboží můžete vrátit nebo vyměnit za jiné ve 14­-ti denní lhůtě, a to pouze pokud jste objednávku vytvářel telefonicky, emailem, faxem nebo prostřednictvím internetového obchodu. Objednávka musí být vytvořena na fyzickou osobu ­(nesmí tam být IČO a DIČ­), balení musí být kompletní a produkt nesmí být mechanicky poškozený ­/v opačném případě Vám můžeme snížit částku za opotřebení­/.
Vrácení zboží můžete provést osobně, na kterékoliv pobočce ­(v Praze nebo v Příbrami­), případně zboží zašlete na příbramskou pobočku ­(Brodská 570, Příbram, 26101­) společně s průvodním dopisem a kopií faktury.
Pokud požadujete vrácení peněz, uveďte prosím číslo účtu, na který Vám peníze máme zaslat. Pokud požadujete výměnu zboží, uveďte prosím, zboží ­(nejlépe kód­), které požadujete.

Děkujeme Vám za pochopení.

Akorat mi neni jasno,proc nejdriv rekla,ze pokad neco na NB nainstaluju uz je to spatne a platky se popaltek a ted,ze pokad mechanicky poskodim plati,ze je spatne .. Trosku si protireci,nebo mi neco unika ..Na odpoved,,,

Prvni otazka a odpoved byla

A mam to chapat tak,jako jakmile do pc­/notebooku uz neco nainstaluje to znamena ze uz jsem ho tedy pouzi? A ze mi bude strzena nejaka cena?
Jen se pro jistotu ptám
předem dekuju za odpoved

16:34 (10. 02. 2011), Barbora Svobodová
Dobrý den pane Těšínský,
pokud už je na NB nějaký SW nainstalován, může se jednat o storno poplatek za uvedení do původního stavu.

ja to ctu dobre:

§53, bod 10:

Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle odstavce 7, má dodavatel právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od odstoupení.

Na sve naklady musi uvest stroj do puvodniho stavu, na sve naklady musi slevnit zbozi, protoze by bylo neprodejne. Jake jsou skutecne naklady potvrdi az soud.... Obchodni podminky to nevylucuji a ty jsi jako kupujici s nimi souhlasil. Kdyz to nepouzijes, nemusi s tim nic delat, pak nic nemohou prokazatelne zadat.