Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hraji CoD2, a najednou šílené snížení FPS

Zdravím,

mám Intel Core Duo E2180 a graficku Ge Force 8600GT 512 m, 24" monitor. Před chvilkou jsem dohrál hru (call of duty 2) a myslím že by můj PC měl tuto hru vzládat na 100%. Hrál jsem Multiplayer a všechny efekty nejvýš co jdou - až na DirectX, kde hraji na verzi 7.0 (kvůli výhodám - lepší výhled (není tam prach) apod.). Normálně (když vše fungovalo jak mělo) hrál jsem na naprosto stálých 125 FPS na jakékoliv mapě a je jedno jak dlouho jsem hrál. Spustil jsem mojí nejoblíbenější mapu hrál jsem 1/2 hodiny - vše v pořádku. Ale po půl hodině se neuvěřitelně začalo kolísat FPS (40 až 125). Někdy jsem hrál třeba 2 hodiny, a vše šlapalo jak mělo (měl jsem tehdy DirectX 9.0). OK, zkusím mapu restartovat - připojím - stejně kolísající FPS. tak jo, s plnou naštvaností jdu zkusit jiný server s jinou (s myslím si náročnější) mapou. Úplně to samé. Restart PC - nic, bez výsledku. Prostě z ničeho nic začalo kolísat FPS. Jinak PC jako takový šlape v pohodě, ostatní hry taky (Dead Space jde jak má).

Nevíte čím by to mohlo být? Mnohokrát Děkuji za kladné odpovědi.

Umí snad ten monitor vice jak nějakých 60 snímků/sek ?
Jsi schopen vnímat více jak 30 snímků/sek ?
Asi těžko, tak na co to potřebuješ sledovat, pokud hraješ hru a hra se neseká tak všechny FPS jsou k ničemu.
Zapni vertikální synchronizaci, budeš mít tak okolo 60 FPS a máš klid a navíc ušetříš výkon karty = teplo/kravál.

Samsung BX2331 23"
Frekvence horizontální 30 - 81 kHz
Frekvence vertikální 56 - 61 Hz ( 60 Hz znamená že se obraz obnovuje 60x za sekundu )
Takže neumí a ani to není potřeba. ( více o LCD monitorech si najdi sám )

Nějaké měřiče ukazující max.počet FPS jsou mimo testů/porovnání, naprosto k ničemu.
Daleko důležitější údaj je, minimální počet FPS = 30-40 snímků tak aby hra "jela" plynule.

i kdyby, říkáš že měřič FPS (ten co je ve hře) je k ničemu. A proč by najednou z ničeho nic začal ukazovát o 40-50 míň FPS než normálně? Já pociťuju herní rozdíl, hraju li na 40 nebo na 125 FPS a když se to mění, je to horší.