Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se připojit k WIFI? :)))

Ahojte, prosím poraďte jak se mám připojit k těm bezdrátovým sítím co tady na mě furt vyskakují? :D Mám netbook SAMSUNG a furt mi hlásí že "Byly nalezeny bezdrátové sítě", ale když se k nim chci připojit, tak se to nepovede. Co je k tomu potřeba? Kdyžtak dejte nějaké odkazy s návody, já sice hledal, ale nacházím jen placené připojení od firem, ale ta první síť co tam vyskakuje je údajně zdarma pro obyvatele Prahy a ty další nevím co jsou zač, ale mají podivné názvy jako Třeba "Novákovi", "Kazachstan", "Internet" atd, celkem jich je 11. :)) Díky za radu.

V seznamu SSID si na jednotlivé sítě klikni, čímž zjistíš, zda jsou zabezpečené či nikoliv. Na nezabezpečenou síť se přímo připojíš (připojit - automaticky), což z tebe ovšem dělá zloděje. Na zabezpečenou síť se nedostaneš bez domluvy s Novákem či Kazachstánem (Bože! :-D), který ti bude za potenciální kapalný dar ochoten kryptovací heslo sdělit (ale to nepředpokládám). Toť vše.

nikdo nemá domácí wifi bez hesla

Tak to by ses divil i ušima! V mém okolí je takových routříků minimálně pět. Lidi jsou blbí jak vanštrok a nechávají si dobrovolně konektivitu krást. A že není zloděj? To třeba šlohneš i "nepřimknutý" reklamní poutač ve městě? Jiná věc je třeba metropolitní síť (či síť v putyce), kde se připojení poskytuje zdarma. Taková síť se ale obvykle nejmenuje "novákovi" či "afghánistán".

Tak potom takovy lidi nechápu, kdo si to nechá bez hesla to opravdu hraničí s .....

Jinak OT vyznáš se trochu ve zvuku ? potřebuji zvuku ? ,,odešla,, mi zvukovka na základovce a potřebuju normální zvukovku a nechci do toho vrážet moc peněz stačí mi když ten zvuk bude jen o něco málo ,,lepší,, než na zvukovce integr. stejně mám sluchátka za 1200, takže tam to tak poznat nejde .. základovka MSI K8N Neo dost volných PCIe slotů a chci koupit tohle http://multisys.ekatalog.biz/zbozi/zvukova-karta-g enius-sm-value-5-1-v2-no-dvd-/detail.aspx?p=z:1725 38 jelikož je to obchod poblíz .. postačí to ?

Klidně. V cenové relaci do pětistovky je to jedno. Celkem slušně hrávaly levné TerraTecy PCI (stávaly kolem šesti stovek), ale po těch se slehla zem. Klidně kup zvukovici za tři stovky, hrát to bude podobně jako integrovaný Realtek či jiná nádhera. Výhoda je pak v menším svištění a skučení - do dedikované karty se míň cpou různé interference z boardu.

Oukej, díky moc. Zítra pro ní skočím .. jen jsem měl ,,obavy,, že když podporuje i win95, že to bude nějaka hodně oldschool zvukovka a bude hodně o ničem .. Za necelej půl rok budu kupovat (skládat) novej pc, kde vrazím zvukovku do dvojky, takže tam už bude hrát výběr trochu jinou roli .. Ta na základovce se mi prostě ,,odvařila,, zapojil jsem bedny (hodně moooc w) a jen jsem je zapl a rána dým a bylo po zvuku prostě strašně stich a hraje vždy jen jedna strana jak bedýnky, tak i sluchátka :-? :D

Ok. Dík za rady. určo to hned udělám, jak to tam budu cpát.. Co se týče těch beden tak jsem je hned vrátil, jelikož byl problém asi v nich, protože jsem je připojil a hned rána atd.. a prostě nefungovaly, tak jsem byl hned v tom obchodě tam to taky nezprovoznili, tak vrátili prachy a omlouvali se atd .. a já přišel o zvuk :D

Za necelej půl rok budu kupovat (skládat) novej pc, kde vrazím zvukovku do dvojky

Xonar. Přes to vlak nejede. Hardwarově (a zvukově) je to srovnatelné s X-Fi od CL, ale CL ovladače (a obslužný soft) mě naplňují zoufalstvím. Nikdy nepochopím, proč firma, která dokáže vyrobit téměř hi-end hardware, neumí napsat nepadavý a oku milý software. Navíc jejich nepodpora HW staršího dvou let je proslulá.

Ono to má být zdarma, stránky mají zde: www.praha10.eu, jen jsem si myslel, že když už mi netbook tu síť najde, tak nemusím mít žádné zesilovací zařízení nebo anténu a připojím se rovnou, ale to nejde, vždy to skončí u "Připojuji se..." a "Čekám na přidělení adresy..." a nepřipojí se. :( Takže bez koupení toho zařízení se asi neobejdu, škoda. :(

To jsem všechno udělal, registrace úspěšná, napsali tohle:

Aktivace byla úspěšná, můžete se přihlásit do sítě pomocí horního přihlašovacího panelu.

Po pokusu o přihlášení píšou tohle:

Prihlaseni je mozne jen v ramci WiFi site Praha 10!

A pokus o přihlášení do wifi sítě skončí vždy takhle:

Počkejte prosím na připojení systému Windows k síti PRAHA10NET:CZ-R2-2. Systém čeká na vyhledání sítě...

Po chvíli to zmizne a připojené žádné. Tak co s tím?

Tak co s tím?

Netuším. Co takhle se zkusit zeptat přímo poskytovatele? U nás je metropolitka konfigurovaná jinak - připojí se kdokoliv, ale pouze na hodinu (dle připojené MAC expiruje čas). Trvá čtyři hoďky, než ti router konektivitu vrátí. Když někdy v létě sedím s notesem v parku a sleduju polonahé děvy za browsení Netem, nestačím měnit MAC adresy :-D.