Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s javascriptem

Zdravíčko,
mám na stránkách problém s javascriptovým načítáním obrázků (www.sdh-vj.ic.cz). Potřeboval bych aby se mi zobrazovaná fotka nezobrazovala v takovém rozlišení, ale v menším, pro oko lepší, ale zároveň fotky menší než nastavená velikost pro fotky moc velké. Nejde mi to nastavit. Javascript není můj kamarád.

Děkuji za pomoc

To právě že je.. Fotky jsou v rozměru řeknu 2500x1900. Ten script dělá to že tento obrázek zmenší na jakousi miniaturu (200x100) a při kliknutí na obrázek se zvětší do původní velikosti. Ale zvětšování do této velikost je příliš, nedá se na to jako na fotku koukat. A zdá se mi strašně pracný předělávat XXX fotek na rozlišení, které by vyhovovalo. Proto bych rád v tom JS nějak nastavil velikost zobrazování. Jestli mě chápeš

A zdá se mi strašně pracný předělávat XXX fotek na rozlišení, které by vyhovovalo.

Ano, to se ti opravdu jenom zdá. Např. v Irfanview to je práce asi tak na 3 minuty (Dávková konverze). Je nesmysl ládovat na server fotky v takovém rozlišení (2500x1900px), pokud to nemá být k nějakému speciálnímu účelu.

I kdybychom nakrásně Javascriptem uměli překlopit obrázek na požadované rozlišení, byl by přece nesmysl činit tak na straně klienta.
Obrázky si musíš připravit, viz dřívější příspěvky.

Pokud však obrázky často aktualizuješ a chceš je jen nakopírovat, nabízí svoje prostředky také PHP :

ref.image.php

Ale kód se musí řádně ošetřit - je blbost konvertovat při každém zavolání, tudíž je nutný test velikosti ( getimagesize ) ,na existenci už vytvořeného souboru atd.
Trošku pracné , ale reálné ( obojí zkušenost moje :-) )