Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem html (meta)

zdarec
ucim se html,a delam si rozbor toho textu (co kcemu je atd)
uz vse chapu ale stim "meta" nvm
cetl sem ze je potreba, nekde ze v dnesni dobe ne... (myslim v tomto konkretnim pripade) tak je potreba nebo ne? :-)

<!DOCTYPE HTML>
<html>
<head>
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <title>Jméno</title>
</head>
<body>
  samotný text stránky
</body>
</html>

Meta tag s typom obsahu (Content-Type) v HTML mať nemusíš, ale je lepšie keď tam je. Ako už atribút http-equiv naznačuje, je to ekvivalent HTTP hlavičky Content-Type, ktorú posiela webový server. HTTP hlavičky majú prednosť pred hodnotami definovanými v meta tagoch.

Problém nastane v prípade, keď stiahnutú stránku spracúva ďalší program, ktorý sa nemá ako dostať k HTTP hlavičkám. Ak si napr. stránku uložíš na disk a neskôr pozeráš v prehliadači, tak ten sa už k informácii z HTTP hlavičiek nedostane. Keďže v hlavičke Content-Type je uložené aj kódovanie HTML stránky, môže sa takýto obsah zobraziť v nesprávnom kódovaní.

Takže použitie meta tagov s definovaním Content-Type je odporúčané. Meta tag by sa mal nachádzať pred definovaním nadpisu stránky tagom title, pretože už v ňom môžu byť znaky závislé od kódovania.

A neposouvá se ti to pouze v editoru? Pokud ano, asi jde o odsazování kvůli přehlednosti. V prohlížení přes prohlížeč se jedna mezera zobrazí jako jedna mezera, pět mezer jako jedna mezera, deset mezer jako jedna mezera, padesát mezer...
Zkrátka to je vždy jen jedna, pokud to není pevná mezera (&nbsp;).