Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kód na spuštění určitého programu

Dobrý den, začal jsem si hrát s příkazovým řádkem a zajímalo by mě, jak by se dalo udělat například to, že by se po spuštění nějakého dávkového souboru spustil třeba 10x po sobě Word, nebo cokoliv jiné (otevření stejné složky atp.). Dále se chci zeptat, zda-li jde udělat nějaký "odkaz" na určitou složku na disku a onen "odkaz" vložit na plochu, jako nějakou ikonu (např.: otevření složky, která je ukrytá v několika jiných složkách, čímž by se usnadnil přístup k oné složce). Díky

Pro spusteni wordu 10x (pokud nechces 10x psat, pripadne sipkou nahoru nalistovat a odkliknout) je treba napsat davkovy soubor.
Je to textovy soubor s priponou .CMD nebo .BAT, ve kterem napises ty same prikazy, ktere pises do prikazoveho radku. Takze treba 10x pod sebou budes mit prikaz na spusteni wordu. Kdyz pak spustis davkovy soubor, spusti se vsehcny prikazy v nem.