Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamět RAM

zdravím všechny,jsem začátečník a chtěl bych zvětšit pamět na mém pc ibm ze 128 aspon na 256.v pc je pamět 128 sdram typu dimm 133 mhz,výrobce hyundai.
mám dotaz jestli musí být ram od stejného výrobce nebo lze použít nějakou jinou a když ano tak od kterého.prosím kdo víte poradte.zdravím a děkuji za zprávu .j.f. tel 776211869.

[mod]skonvertované na malé písmená (los)[/mod]

U starsich pocitacu si musis dat pozor na kompatibilitu.
U DIMM modulu rozhoduje kompatibilita se zakladni deskou - byly jednostranne, oboustranne, ...
Pokud pouzijes nevhodny DIMM, budes mit polovicni kapacitu nebo taky pamet nepujde vubec.
Vyrobce Kingston by mel na svych deskach mit utilitu na zajisteni konkretniho typu, ktery bude kompatibilni s tvji zakladni deskou, takze osobne bych sel touto cestou.

rozhodně bych zvážil možnost koupit použitou za půlku ceny někde v bazaru kde ti dají možnost to vyzkoušet a otestovat /memtest86/ nová 256 stojí kolem 1000 což je víc než ddr, a ve verzi pro starší počítače /orientačně pod 800mhz ale záleží na desce/ kolem 1500. použítá 256 se pohybuje kolem 500-600. o 128bych neuvažoval i když se dá koupit za 2-3sta