Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Linux Ubuntu 10.10 na PC s W7

Zdravím stačí rozdělit HDD na více oddílů na 1. W 7 Professional a, 2. L Ubuntu 10.10 ? nebo nějak složitěji?Najdu zde na tomto webu nejaky podrobňejší návod na instalaci?. Díky za odpovědi . [ intel core 2 duo 1,8GHz , 4 Gb RAM , GeForce 8500 GT , HDD 320GB ]. Chtěl bych ten linux vyzkoušet naučit se s ním pracovat , potom i zůstat.

jak pises, 1.oddil win7, 2.oddil ubuntu. idealne jeste 3. oddil na data. po instalaci ubuntu musis poresit nejaky boot loader, ktery mezi OS prepina.
na vyzkouseni zvlaste u tveho pomerne silneho PC doporucuji nainstalovat do Windows Wmvare nebo VirtualBox a Ubuntu nainstalovat do nej. Pak nemusis dual boot resit, proste spustis Windows a v nich si spustis to Ubuntu. ;-) Vyhoda je, ze se muzes jednoduse prepinat mezi systemama bez restartu PC.

instalace jsou trivialni jak u Wmvare, tak u Virtualboxu, urcite neake info v cestine vygooglis, ale instalace programu je jednoducha a pak jen nastavis vykon virtualizovaneho stroje (kolik jader procesoru se mu ma pridelit, kolik pameti, atd.) a nainstalujes do toho podle wizardu system (v tvem pripade to Ubuntu).

Me se na Wmvare libi podpora 3D, takze to mam naopak, hlavni system mam Linux a virtualizovane mam Win a muzu pod nima hrat nektere 3D hry. Jinak dle meho neni problem mit i Virtualbox, ted vysla nova verze, pry je zase lepsi, ale jak moc pokrocili v podpore 3D grafiky nevim.