Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashdisk: jak "zálohovat tovární nastavení"?

Vím že ten titulek může znít divně, ale jde mi o tohle. Dostal se mi do ruky tento flashdisk: http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=NOH-PA P512SMINIB (bohužel ani na webu ani na obalu (krabička) není typový označení. Disk se po připojení chová jako vyměnitelné médium (logicky), na obalu je napsáno kromě jiného "Security and disk partition function supported with password protection under Windows OS". Z čehož usuzuju, že půjde (nějak) vytvořit více oddílů (možná přes dodaný ovladač, ještě jsem to nezkoušel, důvody viz dále).

Když se podívám ve správě počítače, pod Správa disků, najdu tam že typ oddílu je MBR (což se moc neshoduje s tím, že je "vyměnitelný".

No a teď k té otázce: co je nejlepší udělat před tím, než do toho začnu vrtat (protože se znám), abych v jakémkoli případě mohl disk vrátit do "továrního nastavení"? Bude stačit nějakým nástrojem (např. Ranish Part Manager) zazálohovat jeho MBR? Poradíte?

Pavel

P.S.: Vrtat do toho budu proto, že by se hodilo z takovýho flashdisku nabootovat...

Díky za odkazy na ovladač. Taky mám ještě nápad, kterej by mohl fungovat pro kompletní zálohu a její obnovení: Ve VMware připojit jeden virtuální disk a jako druhej disk právě tenhle flash a z diskety Ghost udělat zálohu "disk to disk". V případě probléml bych to "vopajcoval" zpátky - to by snad mělo fungovat...

Pavel

No vidíš a já měl pocit, že k tomu to CD nemáš, takže jsem to zabalil a uploadoval na server... :) Je divný, že ti i-Run nefunguje; při zastrčeném flashdisku by měl.
Jiné prostředky ti neporadím. Nějaký univerzální partition backuper podporující USB disky mě nenapadá. Zkus deadheadův tip a poděl se pak o zkušenosti! :-)

Toto nabízí i-Run:
[irun16wt.png][irun26ud.png][irun38so.png]