Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat do routeru

Dobrý den . Chtěl jsem se zeptat proč se do routeru nemůžu připojit , když zadám 192.168.1.1 , ale když zadám 10.0.0.138
Je nějáký rozdíl mezi těmito dvěmi adresami , nebo mě to vždy přesměruje do toho routeru .
Možná stupidní dotaz ale zajímalo by mě to . Děkuji

nemas co byt sarkasticky, pretoze ocividne ani nevies, co za kravinu sa pytas. Nastuduj si ako funguju PC siete.
Preco by si sa tam mal dostat cez adresu 192.168.1.1? Skade si na to prisiel? Je uplne fuk cez aku IP tam lezes, bez ohladu na to, co si myslis. Aku IPcku mu nastavis, taku to bude mat.

Děkuji , to jsem potřeboval slyšet . Vystřídali jsme doma hodně routerů a každý měl doposud 192.168.1.1 .. tak mě to zajímalo .

Ještě jsem se chtěl zeptat , když mám doma následující zapojení :
Internet od O2 Adsl
zapojen do routeru WELL PTI 8505 z něho 3 PC zapojeny v druhém poschodí domu a na 4tém LAN slotu je zapojen wifi router tento ( http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid= PD1269393795245 ) a přes něho jsou zapojeny pomocí WIFI 2 další počítače . Takže celkem 5 PC v domě .Jak se tedy dostanu do toho WIFI routeru z mého PC když ho mám zapojený na tom WELL routeru . Jde to nějak ? Nebo musím být napojený na tom Airlive routeru ?

spíš 192.168.1.254 ... ovislink?
nastavení 10.0.0.138 je typické pro adsl routery telecomu
běžné krabičky v obchodech mají nejčastěji výchozí adresy 192.168.0.1 (dlink), případně 192.168.1.1 (většina výrobců) anebo hned to první.

bývá to často na štítku zespodu i s heslem, případně to zjistíš ve výchozím stavu při dhcp nastavení, nebo si otevřeš manuál. čili když to změníš, nalep si to na router ať se do něj za měsíc dostaneš.
výchozí adresy u prodávaných ap/routerů ukazuje třeba www.i4wifi.cz

protože však zákazníci nebývají schopni si to ani na štítku nebo v manuálu přečíst, ani zjistit z výpisu ipconfig, vymýšlí pro ně výrobci různé jednotlačítkové "zero configuration".

můj kabel vede do routeru 1 ( kde se dostanu v pohodě )
a já se chci dostat do routeru 2 , který je síťovým kabelem napojený na router 1

ip: 10.0.0.139

Je tam strašně moc připojení k sítí a podobných kravin že se v tom ani nevyznám . Rozeznal jsem připojení k síti 2 , pak hamachi , ale nechápu co tam dělá např adaptér pro tunelová připojení isatap apod.

proč se do routeru nemůžu připojit , když zadám 192.168.1.1 , ale když zadám 10.0.0.138

tak co je najednou zas 10.0.0.139 ?
co je zapojené za čím? co je router 1, jakou má lan adresu, jakou máš ty aktuální ip adresu, kde jsi přesně připojený mezi router 1 a 2? na tvou konfiguraci (ipconfig -all) jsem se už zbytečně ptal... :( a jakou lan adresu má router2?

dokážeš vůbec na cokoli reagovat? pokud něco nechápeš, můžeš napsat: já na odpověď neseru, jen nerozumím právě tomuto dotazu?

router2: jestli má na wan straně připojenou síť 10.0.0.138, a jeho lan adresa je 10.0.0.139, potom možná nerouteruje.
ale jestli je v bridge režimu, mohlo by to chodit.
přístup na router z jeho wan strany bývá defaul zakázán jako ochrana - musel bys tento směr povolit v administraci routeru.

kdyby se router stále choval jaksi neprůchodně, jde v tomto případě jeho wan stranu obejít, a využít jen lan stranu jako switch (zakázat jeho dhcp).

mit dva routery za sebou neni nejlepsi reseni, do routeru 2 se pravdepodobne nedostanes proto, ze k nemu mas diky routeru 1, pres ktery si pripojen, zavrenou cestu. Predstav si to tak, ze se chces dostat do urciteho bytu v dome, vis sice do ktereho bytu, ale nemas k nemu klic. :-)

Manuál str. 83 už jsi zkoušel? Do routeru musíš přistupovat přes adresu, pod jakou ho vidíš. Adresa 192.x.x.x je adresa pod kterou ho vidí počítače, které jsou na něj připojené. Ale ty potřebuješ adresu, kterou má v síti, ze které se do něj chceš podívat, takže zase něco 10.0.0.x. Router má totiž dvě adresy.
Tyhle komplikace vznikají právě kvůli neuváženému použití dvou routerů, navíc jsou oba ADSL.

entokrat se musim naopak Shira (vyjimecne) zastat, Wikan hned v prvni odpovedi perfektne vystihl situaci a velice nazorne (obrazne) ji popsal. Kdyby tazatel alespon trochu chapal, jak fungujou site, tak by to pochopila a dal diskuze nemusela byt. ;-)

Moc dotazu tady nepokladam,jelikoz kdyz neco nevim, tak guglim nebo studuju i z jinych zdroju-takze v tomhle se Shirem souhlasim.Ale ne kazdy je toho schopen ci ochoten se vzdelavat, kritizuji tedy jeho styl odpovedi...Pokud je nekdo blbej a pta se kolik je 1+1, tak v dobry nalade odpovim, ze 2 (myslim,nemam tady kalkulacku)-jinak je snad lepsi drzet zobak a nechat si ty kecy pro sebe a okoli v akustickem dosahu. Myslel jsem,ze poradna je tady proto,aby se radilo, ne aby se nadavalo, ze si to ten hnup nedokaze najit jinde.Nastesti je tu dost kluku, kteri i pres svoje ohromne znalosti a zkusenosti odpovidaji trpelive i na zdanlive hlouposti a tem diky. Ende.