Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash BIOS

Dobry den. Chtel bych se poptat jak se Flashuje BIOS ??? Nemam FFD mechaniku. Flashovat bych chtel tuto desku www.gigabyte.com na verzi F9G a to mi dava dalsi otazku musim Flasovat kazdy F1..F2..atd nebo staci rovnou F9G ?? Predem Dekuji

Začni číst manuál (Eng) od strany 61, všechno je tam popsané a jsou tam i obrázky.

If you do not have a DOS startup disk, we recommend that you use the
new @BIOS utility. @BIOS allows users to update their BIOS under
Windows. Just select the desired @BIOS server to download the latest
version of BIOS.

Ak nemáš tušenie čo robíš nešahaj na to, flashnuť BIOS nie je ako spustiť film alebo hru, prípadná chyba nemusí skončíť výpisom chybovej hlášky. Nevypíše sa už nič.

Pred týždňom som riešil nekorektne flashnutý BIOS cez Windows, opätovným flashom .... cez DOS.

Flashovanie cez Windows aj napriek existencii Windowsáckych utilít od výrobcu je stále potenciálne nebezpešné.

Našťastie dnes už BIOS-y sú pripravené na situáciu, neviem či všetky, že zápis prebehne nekorektne a počítač celkom neumrie. Je tam takzvaný dual BIOS, alebo sa BIOS neprepisje celý a určitá časť ostáva nedotknutá, umožní to prípadný opätovný zápis.
No u inej dosky to môže inak a potrebné je zistiť si ako to je.