Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graficka karta

Zdravim, mám grafickou kartu http://www1.sapphiretech.com/sv/products/products_ overview.php?gpid=248&grp=3

a při hraní her, World of Warcraft Wrath of the Lich King či Call of Duty 4 se mi přehřeje na 115C a počítač se okamžitě vypne, máte někdo nějaký typ jak mohu schladit tuto teplotu nebo jí snižit?Možná to bude zdrojem který je 400W ale to ne..Ostatní věci mají kolem 40-45C
Graficka karta ma svůj větrák a ten jede kolem 9800otáček za minutu podle Everest

EDIT:V klidu to má 80C

Nemyslíš spíš 800 ot. (9 800 ot. je nějak vysoká hodnota)? Zdrojem to (vysoké teploty grafiky) není. Prostě se, vzhledem k zmíněným teplotám, přehřívá grafika. I 80 °C v klidu je v globálu hodně (cca tolik mám kupříkladu já na grafice s pasivním chlzením, i když starší GeForce 6600, v zátěži), samozřejmě záleží na konkrétním kusu (viz výrobce a doporučované teploty), přesto. Nejspíše špatně osazený/uvolněný atp. chladič (viz poznámka M-Pol), což je velmi pravděpodobné, zvláště pokud to zlobí aktuálně (popřípadě zkontroluj chlazení/průběh vzduchu v case).

Tak to bude zanesené prachem. Měl jsem HD 3850 s podobným chladičem z bazaru. Byla tak zanesená, že nebylo problém dosáhnout po 5 minutách stovky stupňů. Chtělo by to chladič oddělat a profouknout ho kompresorem nebo sprejem se vzduchem. Ideální je foukat opačně, než normálně proudí vzduch v chladiči.