Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc pri výbere zostavy, prípadne o rady k zmenám komponentov.

Dobrý deň, vypíšem tu 2 zostavy z ktorých jednu mám v pláne kúpiť a preto prosím o pomoc pri rozhodnutí a zároveň aj o prípadné zmeny hardvéru.
Napíšem len jadro hardvéru, pretože ostatné komponenty to len doplňaju.Základom je aby ladilo,resp. spolupracovalo to vnútro PC-skrinky.

Zostava 1: Intel
Matičná doska: ASUS P8P67 PRO LGA 1155,P67,4xDDR3(2000MHz)- max32GB,ATX,2xPCIe,RAID,USB3,SATA6,FW,GL + integrované: zvukovka a GLAN.
CPU: Intel Core i5-2500K processor - 3,30GHz,6MB,LGA1155
RAM: ADATA 4GB(2x2GB) Gaming V2 Series DDR3 - 2000MHz CL9 - časom mám v pláne dokúpiť to isté - zvýšenie na 8GB.
VGA: PALIT GeForce Sonic GTX460,2GB,DDR5,256bit,aktív.chladenie
ZDROJ: Seasonic 750W,SS-750HT 80+Silver,APFC,12cm FAN - trocha silný,ale nové VGAčky už viac žerú a do budúcna sa oplatí mať trocha rezervy.

Zostava 2: AMD
Matičná doska: ASUS CROSSHAIR IV FORMULA,ATX,AM3,890FX + integrované: zvukovka a GLAN
CPU: AMD Phenom II X6 1090T - 3,2GHz,AM3
RAM: Ta istá ako v zostave 1 !
VGA: ATI Sapphire HD6950,2GB,DDR5,256bit,aktív.chladenie
ZDROJ: Ten istý ako v zostave 1 !

Zostava bude slúžiť predovšetkým na prácu CAD programov a ich 3D spracovania,ale aj na hry!
Som finančne obmedzený, takže prípadne zmeny hardvéru prosím navrhovať v relatívne podobnej cene a podobných parametrov ako je daný komponent.
Vopred všetkým ďakujem za pomoc a kedže som momentálne pracovne vyťažený tak prosím o strpenie,k prípadným otázkam sa samozrejme vyjadrím.
Želám pekný deň

Pokiaľ je 2GB na VGA zbytočné, alebo sa nevyplatí investovať do 2GB VGA keď tam bude nepatrný rozdiel s 1GB VGA pri FUll HD pozerani tak ozaj nieje čo riešiť :). Ide mi o to aby to išlo ako ma, už keď monitor s FULL HD tak nech to VGA spracováva poriadne. Takže bral by si radšej 1GB VGA ?

Moja predstava je aby VGA mala postačujúcu kapacitu pamäte a 256bit zbernicu poprípade, asi bude zbytočne kupovať nejakú drahú VGA pretože v pár hrách mala navrh skor mi ide aby bola grafika využitá bežným užívateľom naplno stale. A to Full HD velmi v hrách nebudem využívať skor na to pozeranie.

no jestli ale planujes monitor LCD, tak nativni rozliseni je jen jedno! V pripade nejake 23" az 26" to byva 1920x1200 u 16:10 (doporucoval bych monitor prave s timto pomerem stran) nebo 1920x1080 u 16:9 = FullHD. Jinymi slovy, aby jsi dosahl hezkeho nerozmazaneho obrazu i ve hre, musis vsude nastavit tve nativni rozliseni nebo-li to FullHD. ;-)