Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook hlasí :

Zdravim, mam vetsi problem. Pri zapnuti notebooku Acer Timelinex me to vyhodi tuto hlášku : Intel Copyrigl E-2.8 (build 883) 1997-2888 Intel CorporationFor fitHero: it Controller Check cable connection! >XK-nar: Exiting Intel PXE ROM. to bootable daw ice — insert boot dii .
S notebookem jsem omylem lehce bouch, kdyz byl zapnuty. Z te hlasky jsem vydedukoval, ze je odpojeny kabel. Děkuji

Z nějakého důvodu nemůže proběhnout boot z harddisku ( možná je jen špatný kontakt u harddisku, když píšeš, že jsi s ním klepnul). Podle té hlášky notebook chce spustit systém z jiného umístění- u tebe ze sítě ( to je to Intel PXE ROM)
Kouknul bych se do BIOSu, jestli ho vypisuje, zkusil byh harddisk vyndat a zase připojit.

Ako uz bolo pisane bud je v haji disk alebo konektor (odtrhol sa kontakt od zakl.dosky notebooku apod), alebo mas posahane Windows. Na dialku sa to neda zistit, je nutne aby si tam spustil testovaciu utilitu od vyrobcu (napr. z ultimate boot CD), a ak utilita nenajde chyby tak pokusit sa nainstalovat Windows nanovo nacisto. Pravdepodobne (len tipujem) bude poskodeny disk alebo odtrhnuty konektor. V pripade toho konektora moze byt oprava velmi draha (vymena dosky = cena skoro jak cely notebook)

Vsechny kontakty jsem prosel

Aha ty mas röntgenove oci? To je dobre, mozes robit v nemocnici röntgenistu :-) To myslis ze ten studenak na teba bude mavat vlajkou "ahaa tu som" :) take veci sa niekedy tazko hladaju aj s mikroskopom. Ked to je v zaruke tak reklamuj ked to v zaruke neni tak da sa skusit mikropajkou kazdy kontakt na sekundu pretavit ale odtrhnuty plosak sa spravuje tazko (hlavne ked nevidno ze je odtrhnuty)

Ak Ti už nabehol systém,
choď v účte Administrátor na - Tento počítač > C: > (pravá myš) Vlastnosti > (záložka) Nástroje > Skontrolovať
a zafajkni obe možnosti.

Skontroluje disk.

Alebo:
chkdsk /r - nájde zlé sektory a obnoví ich
chkdsk c: /p - nútená kontrola disku

chkdsk /f - opraví chyby na disku

Nižšie máš dostatok informácií,
aby si vyskúšal viacero alternatív, aj za pomoci externého systému (cez bootovanie CD-čkom).
.
Ak všetky zlyhajú,
môžeš sa pokúsiť opraviť HDD na inom PC (pomocou príslušných SW).

Ale, platí zásada:
Opravovaný HDD - bude vždy nespoľahlivý.

Cena nového dnes už nie je vysoká.
.
(Prosím admina, aby ten jeden z double-links 17.02.2011 00:38 zmazal. Ďakujem.)

Hlavne:
Minimalizuj pokus/omyl.
Každý krok (ak chceš zachrániť data) si vopred premysli,
skôr, ako ho aplikuješ.

Skús externý systém, na báze Linuxu - napríklad SLAX (resp. spomínané UBCD).
A prostredníctvom neho si prenes DATA.
Preto si už vopred (keďže máš minimalizovať každé spustenie HW) pripoj aj médium,
kam tie zachraňované súbory hodláš prenášať (Flash disk, druhý HDD, atď.)

Hlavná zásada:
Žiadne spustenie NB - naviac.

Otázka ďalšieho postupu,
ak sa Ti to nepodarí svojpomocne opraviť - a uvažuješ o reklamácii (keďže máš ešte záruku),
je to na Tebe.

Možno Ti to "spapajú",
ale to by si musel klamať. Keďže je to dôsledok Tvojho zavinenia.

.

A, aj keď budeš dávať nový HDD, stojíš pred problémom (ak si si pri prvom spustení nespravil Recovery médium).
Problém, odkiaľ systém, keďže zrejme ACER dodnes nedáva k NBs - DVD so systémom (+ drivers).
Možnosť,
ak by sa Ti podarilo ho ešte raz spustiť (čo je asi už nemožné),
spraviť pokus: ALT+F10, pri štarte,
ale tomuto - vzhľadom k tomu, čo uvádzaš, už neverím.

Za dodanie DVD so systémom z ACERu - sa platí.
.
Mal by si sa hlavne zamerať už len na záchranu Dát.

Dobrá správa.

Tak si vyhral.
V medziach morálky (t.j. nemusíš klamať).
Ako sa hovorí:
po zlom dni, prichádza... menej zlý.
(Alebo, po dni pes, menší pes...)

Ten nový HDD (neviem, aký tam máš), môžeš dať aj s väčšou kapacitou, napríklad.
(Teda, nemusí byť výhradne ten istý.)

Tak tak, aspoň nějaká dobrý zpráva.
No nechce se mi čekat 4 týdny něž mi ho vrátí zpět.. a třeba by to ani neprošlo, tak koupim novy. Teď tam je : http://pc.itek.cz/mobilni-2-5-sata-5400-ot-min/568 479-Pevny-disk-WD-SCORPIO
Ještě k tomu bootu s UBCD, vypálil jsem ISO soubor na DVD a při startu mě to nechce načíst, dám normálně F12 -> vyberu boot z CD/DVD -> enter a nic, zkočí zas hláška a disk read error..... Zkoušel jsem to i z flashky a také nic.

Ak si spravil všetko už spomenuté:
1. Správne napálenie iso obrazu na CD
2. Test CD v inom PC
3. Správne stlačenie potvrdzujúcej klávesy - v pravý čas

a stále problém pretrváva,
nastav poradie bootovania (priorita CD/DVD) priamo v Biose ("natvrdo").

Ten HDD má AntiShock:
- "velmi vysoká odolnost proti nárazu, díky jedinečnému systému uzamykání hlavy DuraStep Ramp"

- "technologie ShockGuard"

Takže pád musel byť asi značný.
.
Držím palce.