Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dvdripy v dvd přehrávačích

chtěl bych koupit nějakej obyčejnej levnej přehrávač, kterej mě veme veškerý divx, mpg, ale hlavně digitální zvuk, kterej se začal u ripů používat. pokud se nemýlím, tak tam místo dřívějšího dvoukanálového zvuku nechávají pětikanálový zvuk a ty starší přehrávač to nevezmou. je to tak? nebo v čem případně vězí další problém s přehráním videa ve formátu avi nebo mpg u dvd přehrávač. jaký budou teda důležitý parametry u kupovanýho dvd přehrávače, aby mě ty filmy chodily? samozřejmě nepočítám s jinými formáty videa než divx a mpg.

než dvd přehrávač, tu už bych zkusil multimediální centrum.

můžeš začít od nejjednodušších, třeba zde: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-C75948B33A0D35 13C1257673002D9D80.html

některé kousky mají velmi dobré parametry: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?ppath=Mul timedi%C3%A1ln%C3%AD+centra&tree_CR=1
bohužel to je vykoupeno vyšší cenou. pozor na udávané schopnosti přehrání, výrobce se omezí na konstatování, že to přehraje divx, ale to je prostě jen název kodeku- nenapíše ti tam jaký profil a v něm jaký level to zvládne přehrát. takže bych ti doporučil vyrobit na dvd kolekci tvých videí (jen kousky, které ušmikneš třeba v avidemux) a vyzkoušet, buď na místě, nebo po zakoupení (ze zákona to můžeš vrátit do 14ti dnů)

Ja zatial len hladam riesenie pre Gb siet a HD TV, potrebujem 2TB disk pripojit ku Gb LAN a zaroven prehravac MPEG2, VOB, MPEG4, MP4, AVI, XVID, MOV, MKV, ISO, TS, AVHD, H.263, H.264, MP3, AC3, DTS, JPG.

Nasiel som medzi prehravacmi z odkazu aj jeden, ktory udajne moze sluzit aj ako NAS server, ale rychlost tam je len 10/100Mbit, existuje teda MM centrum na prehravanie MM suborov s HDMI, 1080p a zaroven s GLAN a moznostou sucasne prehravat viac full HD suborov cez HDMI a cez GLAN na PC.

Len hladam mozne riesenie, co je vyhodnejsie (cenovo aj rychlostne), osobithe NAS HDD s GLAN a osobitne HD MM prehravac (tiez s GLAN), alebo spolocne zariadenie - a ake odporucate?

Zatial len zistujem moznosti, nemam cenovy strop, ale vzhladom na to ze sa vsetko rychlo meni, pride 3D a potom mozno REAL 3D (s omnoho vyssimi narokmi na HW) a ktovie co este, tak nechcem zariadenie(/a) za 20 alebo 30 tisic.

Este mam otazku na IPv6, budu tento standard podporovat tieto MM prehravace a NAS HDD?

to bys potřeboval patrně něco z vyšší třídy - narychlo mě napadá popcorn: http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?p luginoption=catalog&mainItemId=24

popřípadě nějakého křížence nas a mm. mě by se asi víc líbilo řešení vše v jednom

o ip6 ti neřeknu- počký si na džejára.

edit/ http://www.alza.cz/domaci-kina/hdd-prehravace/1884 5960.htm#CatId=18845960&limit=&prod=&pn=PriceDown& Pg=0

tady by šlo něco vybrat.

Dakujem, prave som si pozeral Popcorn Hour A-200 a stazovali sa tam na nizku prenosovu rychlost, snad tento model je na tom lepsie, lebo ako jeden z mala ma aj GLAN.

DUNE HD Max Blu-Ray vyzera dobre, ale 500 Eur, ak nepodporuje IPv6, zan nedam, viem ze IPv6 mozno tak skoro nepride, ale ktovie - a o rok - dva kupovat dalsi MM prehravac za 500 Eur?

Este sa chcem spytat na firmware - co vsetko je mozne zmenit v buducnosti v novych verziach FW, je mozne pridat podporu formatov ktore podporovane nie su - ak to zvladne HW? Je mozne pridat v buducnosti podporu IPv6? Toto urcite ovplyvni moje rozhodovanie.

Dik, mne to az tak nesuri, len zacinam hladat, nechcem zaplatit viac ako je nutne ale zaroven nechcem rozhodne lacne nespolahlive znacky, po (aj) vlastnych skusenostiach si uz nekupim nic od Belkin a UMAX, viac ma teraz nenapadlo.

Nechcel som vypisovat konkretne poziadavky, ale aspon strucne predsa napisem:

- podpora IPv6 (aspon v buducnosti zmenou FW)
- GLAN
- HDMI
- interny disk alebo podpora pre int. disk aspon 2TB cez SATA II alebo III
- video: MPEG2, VOB, MPEG4, MP4, AVI, XVID, MOV, MKV, ISO, TS, AVHD, H.263, H.264, prip. aj BR ISO, vsetko v 1080p
- audio: MP3, AC3, DTS
- obrazky: aspon JPG (podpora thumbnails, slideshow, prechodove efekty)
- SK alebo CZ menu

Podla moznosti aj:
- USB vstup pre NTFS, FAT16/32, prip. aj EXT2/3
- citacka na SDHC, a ostatne bezne karty, prip. aj SDXC
- BD, DVD, CD mechanika (podla rozdielu ceny)

Ake MM centrum teda odporucate, najlepsie podla vlastnych skusenostiach, hoci aj so starsim modelom, napr. bez GLAN.

Edit:

index.php - tady jsou odkazy na app, diskuze, firmware a všecko možný.

Dik, hladal som ipv6, nasiel som jednu ziadost na upgrade FW pre IPv6 bez odpovede a dalsie temy, ale niektore maju aj 500 stranok, takze sa tam tazko orientuje...

Privitam akekolvek tipy na MM centrum, hlavne s GLAN, alebo ak najdete niekde prehlad kde sa da filtrovat a ako parameter zvolit GLAN.

Dakujem.

Uz nemozem editovat prispevok, tak pridavam niekolko modelov s GLAN ktore som nasiel, zatial len predbezne:

ASUS O!Play HD2 (3190Kc)
POPCORN HOUR A-200 / A-210 (5099Kc)
DUNE BD Prime 3.0 (8999Kc)
WESTERN DIGITAL TV Live Hub (len) 1000GB (3952Kc)

Vynechal som zaujimavy model s GLAN?

Napiste prosim hlavne konkretne skusenosti, rychlost, ak neslo prehrat nejaky subor, rozne pasce, problemy, ako napr. pomale menu, zamrzanie, alebo naopak ako dlho zariadenie islo bez problemov...

Stale by som potreboval vediet ako je to s tym IPv6, nakolko (ne)ista je podpora v buducnosti pomocou zmeny FW.

Dakujem.

Ja viem, ale aj tak je archivacia BR diskov na HDD, aj 2TB dost narocna, takze prakticke vyuzitie je problematicke, ak by som si chcel spravit zbierku BR filmov, tak ich necham na BR mediach, alebo prekonvertujem do MKV napr. Okrem toho je to myslim len o SW, takze mozno zmenou FW, aj neoficialnou, ak je tam problem s licenciou, by to mohol vyriesit.

Inak neviem tiez ako je to s kopirovanim a ochranou BR, ale napadla ma dalsia moznost a je to aj otazka vseobecna, nie len k BR:

Je mozne streamovat video z PC, napr. cez VLC po GLAN a prehravat to na niektorom MM centre ktore som uviedol vyssie?

Lenze to nie je prakticke, robit server s niekolkymi 2TB diskami koli tomu... Ked uz ide o cenu, je jednoduchsie MKV, usetrim za prehravac, disk(y), prip. media.

Kazdopadne, skor ma zaujimaju konkretne skusenosti, ako stabilne su tie prehravace, maju problemy s niektorymi formatmi, skryte nedostatky, problemy? Co pouzitelnost ako NAS server, ako je to stabilne a rychle, kolko PC sa k tomu moze pripojit aby to bolo este stabilne?

Hm.. comu mam teraz verit, tam pisu "10/100 Mbps" a na alze "10/100/1000 Mbit/s". :-/

Zatial sa mi najviac pozdava Popcorn, ten novy co este nevysiel, ale aj DUNE, zalezat bude na definitivnom potvrdeni IPv6.

Edit:

Tak novy popcorn uz ma aj blu-ray iso podporu!

"BluRay ISO Support
Enjoy your blu-ray backup ISO files with no loss of movie quality and interactive menu support. You will never notice that you are actually watching a ISO file."

Doplnim ze ide o Popcorn Hour A-210, cena 200 USD!

Ked si myslel DUNE, tak ten ma mozno par funkcii navyse, ale nic co nevyhnutne potrebujem, novy popcorn stoji niekde este menej ako stary.

Popcorn Hour A-210 vyzera velmi dobre, ma novu kovovu konstrukciu, pasivne chladenie, ako som tak skontroloval konkurenciu a par for, tak jedina konkurencia pre Popcorn je prave Dune, ale za dvojnasobnu cenu.

Popcorn ma jedno velke forum, vyzera to tak ze ma dobru podporu, hned hore som nasiel najnovsie FW:

Firmware Updates C-200 [08 Dec. 2010] | A-200/A-210 [17 Dec. 2010] | A-100 [23 Dec. 2010] | A-110 [23 Dec. 2010] | B-110 [4 Oct. 2010]

Priblizne rovnake datumy pre nove aj stare krabicky.

Ak najdete dobru recenziu na Popcorn Hour A-200, alebo najdete lepsi prehravac, tak sem s nim. A-210 je asi len A-200 v novej krabicke bez ventilatoru, s pasivnym chladenim, co ale velmi ocenujem.

No a este IPv6... :?:

Mam niekolko otazok k Popcorn Hour A210:

1. Je mozne popcorn pouzit ako NAS server? Ma GLAN, ale cital som nieco o limite 10MB/s, ako to je?
2. Cital som nieco o vlastnom suborovom systeme, nemozem teda pouzit NTFS? Ak je tomu tak, bude sa popcorn a PC (s Windows Vista/7) pripojene k routru navzajom "vidiet", bude mozne zdielat - prehravat, kopirovat, mazat subory navzajom?
3. Bude mozne prehravat jeden full HD film s bitrate asi 10MB/s cez HDMI a druhy cez GLAN na PC?
4. Ak niektory z predchadzajucich bodov nebude mozny a pouzil by som NAS server osobitne, bude mozne z neho cez GLAN prehravat jeden film s bitrate asi 10MB/s?
5. Lisia sa modely A-200 a A-210 aj v niecom inom ako v skrinke a chladeni?
6. Bude, alebo je to hardwar-ovo mozne, aby v buducnosti podporoval IPv6, cez upgrade FW?

Dakujem.

Ja osobne pouzivam Philips DVP 5160,ktory zatial prehral vsetko co som tam pustil.Stahujem filmy xvid a divx kazdy den(2,3filmy).Pozrel som na tom uz vyse 1000 filmov a ked poviem,ze asi 10 filmov neslo tak aj to vela.Tento prehravac by mal byt este v predajniach a nie je ani drahy,stoji okolo 80 euro,ale prehra vsetko.Tento dvd prehravac podporuje aj USB kluc,ja som tak pozeral uz vela filmov.Ja som s nim uz 3 roky spokojny.Rok vyroby by mal byt 2006 alebo 2007,ale stale sa drzi na trhu.Ked mozem poradit tak su uz aj novsie verzie tohto dvd prehravaca a tie doporucujem este viac,malo by to mat lepsie menu a viac funkcii napr. posuvanie titulkov hore ci dole alebo nastavenia velkosti a stylu pismien.Podporuje i divx titulky nie len dvd titulky,funkcia zvukovych stop aj pri divx,proste vsetky potrebne funkcie ma.A najlepsia vec na tom vsetkom je,ze sa da do tohto dvd prehravaca stiahnut aj firmver(to su kodeky,menu atd.)na Philips stranke.To znamena ze ak budu za par rokov videa(kodeky) ktore tento dvd prehravac neprehraje tak netreba kupovat novy dvd prehravac,ale staci si stiahnut len najnovsi firmver(pri stahovani bude aj navod)a videa ktore nesli pojdu bez problemov.

Narazil som na Evolve Blade II - nema GLAN, inak vyzera dost dobre, udajne je bezproblemovy, co o Popcorn-e tvrdit nemozem, na ich fore su problemy so sietou, hlavne Gb LAN, max. rychlost je len 10-12 MB/s, niekomu ale pada a su s nou aj ine problemy - aj ked niekomu zas ide bez problemov.

Zaujima ma najviac realna prenosova rychlst po LAN u Evolve Blade II v MB/s a moznosti zmeny FW a prip. podpora IPv6.

Pre Evolve Blade II je okrem udajnej spolahlivosti aj citacka a cena - viac ako 50 Eur, ale vyzera byt nedostupny a problemom moze byt aj LAN rychlost.

Prip. existuje (alebo sa pripravuje) MM centrum s moznostami ako Popcorn A210 alebo Evolve Blade II ktore by malo aj USB 3.0 alebo eSATA?

Dakujem.

Tak eSATA ma napr. QNAP NMP-1000, ale cena je skoro 500 Eur, myslim ze aj USB 3.0 by sa naslo, ale nie vsetko v jednom. Ja bez eSATA a USB 3.0 dokazem zit, ale nechcem aby ked kupim popcorn prislo nieco s USB 3.0 a este za lepsiu cenu, preto sa pytam ci sa nieco nechysta.

Poskladat mini-pocitac asi nepojde, bude to drahe, sprevadzkovat DO a SW aby sa to dalo jednoducho ovladat bude tiez problem. V podstate ten Popcorn alebo Evolve maju to co potrebujem, kopirovanie po sieti bude pomalsie, ale dalsich 200 alebo 300 Eur len koli vyssej rychlosti nedam - a ani neviem ci je nieco aspon s dvojnasobnou.

Nateraz by som hlavne potreboval vediet ako je to s realnou rychlostou Evolve Blade II a ako s vypadkami LAN pri Popcorn A200/A210, je to uz posledna vec ktoru riesim.