Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Word - hledání čísla v číslovaném seznamu

V jednom ze stylů v MS Wordu mám definované automatické číslování. V cca 100 stránkovém souboru mám cca 40x tento styl použit. Potřeboval bych poradit, jak mohu skočit co nejjednodušeji na nějaké konkrétní číslo - např. 15... Když dám Hledat -> 15, tak to nenajde, protože automatické číslování prostě za číslici nebere...

Děkuji.

Ano, to by asi bylo možné, díky za tip. Když bude nejhůř, tak to tak udělám. Nicméně věc je složitější v tom, že podobné dokumenty založené na stejné šabloně odevzdává řada dalších lidí, pracuje s ní řada jiných lidí... a upřímně řečeno, většina z nich si s Wordem rozumí jen tak "akorát"... :-) Proto jsem byl požádán o nějakou šablonu... Dřív, když se číslovalo manuálně, stačilo dát ctrl+F, číslo kapitoly a bylo... Nějak se mi nechce věřit, že by taková jednoduchá věc při automatickém číslování nebyla možná... :-(

Jj... instaloval jsem novou verzi CMS, tím se totálně rozstřelilo kódování, to jsem už srovnal, ale nakopla se databáze... potřebuju to opravit ze zálohy, jenže to není tak jednoduché, protože nová verze CMS pravděpodobně pracuje s nepatrně pozměněnými tabulkami (myslím, jak vidíš, nejsem profesionál :-))... Ta nová instalace CMS v zásadě přesně potvrzuje poznámku ve Tvé signatuře... :-)

Prohlédl jsem možnosti hledání a funkce Přejít na... a zdá se, že to asi bude standardními funkcemi wordu neřešitelné...
Jedině snad... napsat si na to makro - to by snad mohlo jít...
Makro se zeptá na kolikátý výskyt stylu se má přesunout a provede tolikrát vyhledání toho stylu...

Bille, Bille... Zapomenout na takovouhle trivialitu?
Já jsem to řešil ještě oklikou, že jsem nadpis nastavil úroveň 1 a v případě potřeby přepnul za zobrazení "osnova". Jenomže i tohle bylo bohužel pro lidi, co s tím dále pracovali, zbytečně komplikované, oni by potřebovali prostě klasické Goto. :-(

Takže první nástřel (bez ošetření chyb u zadávání).

Makro vložit do dokumentu a buď přiřadit kombinaci kláves nebo vložit na začátek dokumentu hledací tlačítko s nápisem GOTO?

Edit: kdyby vadilo, že nalezený odstavec je označen do bloku, tak jsem přidal na konec ještě vypnutí bloku...

Sub Hledat_n_ty_vyskyt_stylu()
 kolik = Val(InputBox("Na kolikátý?"))
    Selection.HomeKey Unit:=wdStory
    Selection.Find.ClearFormatting
    Selection.Find.Style = ActiveDocument.Styles("NAZEV_HLEDANEHO_STYLU")
    With Selection.Find
        .Text = ""
        .Replacement.Text = ""
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindContinue
        .Format = True
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    For i = 1 To kolik
        Selection.Find.Execute
    Next i
    Selection.HomeKey Unit:=wdLine
End Sub

Ještě rychlá odpověď - nejde o něj, je to "můj" styl "Obraz", jen jsem pro zjednodušení napsal "nadpis". Ale jestli to u nadpisu jde takhle, tak prostě z Obrazu udělám Nadpis a bude to... To by bylo lepší... Otázka ale je, že když má Word má těch nadpisů víc a v tom screenshotu vidím jen jeden, jestli to bude fungovat na Nadpis 1 nebo jak... Ale určitě zkusím...

Ano, takhle to funguje. Díky. Sice mě překvapuje, že u MS na tohle zapomněli, resp., že to dodnes nikdo nepotřeboval/neurgoval, ale trik s Nadpisem funguje a myslím, že je to únosné i pro ostatní spolupracovníky... Předělám tedy šablonu a bude to.

Ještě jednou díky.