Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RAM

Zdravim, nedavno jsem preinstaloval pc a hodil sem si tam OS W7-32bit. Jeste drive na OS Windows XP Prof mi jeli 2GB RAM (2×1GB) v pohode. Na W7 jsem dokupoval jeste novou desku a procesor ale kdyz tam strcim obe RAM tak mi to haze chybu (modra obrazovka, pote restart pc). RAM sou stejne! 1GB 800MHz DDR2 a deska zvladne max 8GB 677/800/1066MHz tak kdo by vedel jak tento problem vyresit a pouzivat obe RAM tak prosim poradte. Dekuju

V manuálu k desce bývá uvedeno, které dvojce slotů jsou určené pro dualchannel, bývají i barevně odlišené. Tak zkus tak zapojit ty paměti. Pokud to nepojede, tak naopak dej každou do jiného slotu. Když žádná varianta nebude funkční, máš zřejmě smůlu a tuto dvojici pamětí tvá deska prostě nevezme.