Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna desky v notebooku

Čau, mám trable s postarším notebookem Asus řada F3K, odešel mi na něm asi D/A převodník nebo nějaká jiná součástka související s přenosem obrazu na display. Vzhledem k tomu, že grafika je integrovaná nezbývá než vyměnit celou desku. Na aukru jsem našel podobný Asus na náhradní díly ( s funkční deskou) je to řada F3T. Mohl bych se při výměně setkat s nějakými problémy s nekompatibilitou? Třeba, že tam ta deska prostě nebude pasovat ačkoli jsou notebooky stejně velký a mají prakticky stejný šasi?

Jo, řekl bych, že to riziko tam určitě je - že se změnil layout desky, tedy rozmístění konektorů a podobně, takže nebudou pasovat plasty. Zkusil bych porovnat servisní manuály a vyčíst rozdíly.

Externí displej taky nefunguje? Abys zjistil, zda odešla grafika nebo LCD. Existují i USB grafické karty, ale cenově se to IMHOj nevyplatí.

hlavní riziko je že koupíš něco co nefunguje /zasekává se, občas restartuje a podobné lahůdky/ plus to že to nebude sedět...
pokud to jede na externí výstup může být spíš něco s diplejem -displej,podsvícení, invertor..což se sehnat/vyměnit dá a je to jednodušší než riskovat koupi desky se kterou je kdovíco...

ale předpokládám že vyměnili display i s kabeláží.

Já si potrpím raději na fakta, než předpoklady. ;-)

display funguje, ale zhruba takovým způsobem, že celej zezelená...

Tak to je ale dost podstatná informace! Je rozdíl, jestli displej nefunguje nebo funguje a je zelený! Tipoval bych to fakt na flex kabel.