Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost ramek

Zdravim budu si kupovat 3x 2Gb ram ddr3 1600Mhz a zakladni desku mam na 4 sloty a slyšel sem že bych si měl radši pořidit 4x 8Gb abych osadil všechny sloty že to bude lepši než osadit jen 3 zduvodu že se jinak budou chovat jako tři kanalovy a nebude to tak rychle. Moc tomu nerozumim tak jestli by ste mi to nějak nemohli přibližit děkuji předem.

pořidit 4x 8Gb

Gb je symbol pro gigabit, kapacita RAMek se udává v GB, což je gigabajt.
4x8 = 32 GB. K čemu takovou kapacitu potřebuješ?! :-? Podporuje to vůbec tvoje deska?

Nenapsal jsi, jakou máš základní desku a jaký procesor, takže se nedá poradit jaké ramky by byly vhodné.