Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokaze si clovek sestavit PC sam? + prosim o kontrolu sestavy

Ahoj,

budu kupovat novy PC ale rad bych si zvolil komponenty sam. Jsem pevne rozhodnut pro i5-2500K + grafiku GTX 560 Ti, na dalsich komponentech az zas tak nezalezi.

vybral jsem si tuto sestavu:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_12H50 10CTL010VSB0112800112YE01008Q0111VK0213K9010TUD010 0BN01116S020RM1010KI4010T8Y010OJ901

jsou v ni vsechny veci OK? nebo neco s necim nebude spolupracovat a fungovat?

Dale bych se chtel zeptat, zda normalni clovek co neni uplny poleno dokaze PC sestavit sam? kdyztak co je potreba navic (co v baleni jednotlivych komponentu neni dodavano)? budu si muset koupit sroubky atd? nebo by vse melo byt v baleni?

nn cena se mi nezda, ale vzhledem k tomu ze mi PC odesel a ja akutne kvuli zakazkam potrebuju novy behem pondeli (jinak nestiham terminy a klienty to nezajima), radsi si zajedu napr do Alzi, vyzvednu komponenty a behem dne slozim. Alfa nema zadnou pobocku v Praze, coz me dost omezuje :-(

risk to sice je, ale tlaci me k tomu situace. Ale zas tolik se toho nebojim, pracuji v IT firme, ke je nekolik administratoru, kteri sestavuji nase servery na miru, takze verim ze se stolnim PC si hrave poradi.. jen to s nima jeste zkonzultuji, zatim si chci udelat obrazek, zda mnou vybrane komponenty jsou idealni a budou vzajemne fungovat :)

Neskladaj to sám ak ide o tvoje prvé skladané PC.
Je mnoho samozrejmostí, drobných pascí, zadrhelov, ktoré si zbehlý technik ani neuvedomuje a rieši ich levou zadní. No totálny amatér, neznalý postupov to môže dokopať, narobiť neodstránitelné škody.
Už len taká drobnosť, stlpiky sú možnosťou ako prípadne zničiť dosku.

Z otázky na skrutky vyplýva ze nemáš nič.
Kto sa s PC zaoberá už nejaký čas, má týchto drobností: skrutky, jumpere, stlpiky, krytky, záslepky, kábliky, konektory, redukcie a pod, haldu. V prípade potreby siahne do bedne, vyhrabe co je potreba.

Snaha ušetriť 500-1000 za poskladanie ťa môže vyjsť hodne draho. Neskladaj si to.