Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybné bloky

Zdravím,
mám docela závažný problém..o víkendu mi začal PC dělat zmatek tak sem chtěl nahodit nové widle a nedařilo se mi disk zformátovat,tak jsem přišel na to že je asi někde chyba,zkoušel sem různě přerozdělovat oddíl na víc části a když sem ubral 100MB z mých 31GB tak formát zbylého místa se povedl ale po instalací Windows mi test na disky ukázal 8 chybných bloků na oddíle s 31GB (system),jiný program mi jich vyhodil 11.Problém je hlavně ten,že mi pc často zamrzá :( dají se tyto chyby opravit?před měsícem mi skončila záruka :(

Sestava: AMD Athlon X2 4200+, 1,5GB DDRII, HDD Seagate Barracuda 250GB, Windows 7 32bit

bloky nie su len "dobre" a "spatne" ale ked ma disk problemy tak su vpodstate "spatne" bloky vsetky a zaroven su aj "dobre" v niektorom momente ked sa ich zrovna disku podari precitat. Alebo ak je platna poskrabana lebo niekto prastil do PC za jazdy, tak je problematickych blokov vela a je pravdepodobnost ze sa mozu poskrabat aj miesta dalsie.

no tak teďka sem zkoušel znova formátovat těch 31GB celých,jinak mám 200GB na data,s těma nic nedělám,tam mi chybu nenašlo..ale když sem zase sloučil všechno volné místo tak mi formát šel bez potíží,předtím mi to formátovat nešlo

takže test se dokončil a nenašlo to žádnou chybu...co teď?su z toho docela zmatený :D ale napadla mně snad jediná věc,možná je to blbost..zdá se mi že mi padá zdroj,za chodu se disk vypnul a hned zapnul,tak sem ho zkusil přepnout na druhou větev ze zdroje a v pořádku..je tedy možné že při formátování se vypl a zapl disk a pak formátování pokračovalo s tím,že hlásilo jakože chybu bloku?

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/ search.jsp?DocId=201271&NewLang=en

Vypalis ISO, pustis, potvrdis EULA, pak pustis long test... co je na tom k nevyznani?

Osobne vsak na vse pouzivam Hitachi DFT (drive fitness test - long test funguje s vetsinou disku), protoze Seatools me u kontroly natvrdo zamrzly. Po druhem testu, ktery probehl cely, bylo udajne vse OK, ac current pending sector byl stale nenulovy a soubory se stale nedaly precist, tj. nedoslo k realokaci. Nastesti to bylo v zarucni dobe a SMART na reklamaci stacil.