Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s netbookem

Zdravím,
mám jistý problém s netbookem a byl bych velmi vděčný za jakoukoli odpověď. Abych jej tedy nějak specifikoval: Netbook byl zakoupen přibližně před rokem, přičemž jsem s ním neměl žádné potíže. Ovšem po častějším stahování různých filmů, či seriálů jednoho člena rodiny došlo k tomu, že je nyní mírně zpomalen, tedy má pomalejší "reakce". Když jsem se snažil dát defragmentaci disku, netbook přibližně na 3% "zamrzne" a jediné co mi zbývá je jej restartovat. Myslel jsem prve také, že by to mohlo být nedostatkem volného místa na disku, ale zde jsem také nepokročil (i když mám přibližně 70 GB volného místa, stále nereaguje defragmentace/netbook je "pomalý"). K antivirové kontrole jsem také přistoupil a výsledek nulový. Potřeboval bych tedy nějakou radu, kterak můžu napravit tento problém, či jak bych se mu popřípadě mohl vyvarovat.

Podotýkám, že se jedná o klasický Acer Aspire One, tedy má obyčejnou, klasickou výbavu (1.60 GHz; 0,99 GB RAM; 160 GB HDD...)

Tam žiadna defragmentácia nepomôže.
Poprehadzovať "sajrajt" (s prepáčením) - nie je žiadne riešenie.

1. Odinštalovať všetky nezmyselné programy
2. Vyčistiť registre
3. Zredukovať StartUp na nevyhnutné minimum
(t.j. ponechať iba AV, prip. ak su tam ACPI na ovládanie Hotkeys, Tray, atď.)
4. Zredukovať služby

A až potom - možno - aj zdefragmentovať.

Vaše rady jsou sice hezké a věřím, že by mi možná i pomohli, ovšem když na daném netbooku cokoliv nechám pracovat samostatně (delší dobu na něm nic nedělám, ku příkladu defragmentace/či jedna z vašich rad), prostě se zasekne a nejde s ním nic dělat. Došel jsem tedy k závěru, že si přeinstaluji OS, přičemž doufám ve změnu.

Děkuji tedy všem za návrhy a rady (některé z nich byli pro mě novinkou, tedy jsem se něčeho přiučil) :-)

a po přeinstalaci si znovu zkontroluj..

úplně všechny nesmysly co se automaticky spouští po startu - třeba přes msconfig.exe, nebo hijackthis, atd.

jinak budeš tam kde jsi byl.

ten systém jsi už někdy přeinstalovával a dělá to od té doby? že by dodatečný ovladač pro acpi?
prohlížeč událostí mlčí a nehlásí nic?