Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínání PC

Zdravím,

já nevím, co mám se svým počítačem.. zapínání je horor!! Při načítání WINDOWS LOGO a celá obrazovka je rozmázlá (do červena) - (chvilkově-to se mění z normalu na vadu a naopak).
Ukáže se plocha a kurzor myši je velký nebo místo toho velký černý čtvereček.. pak se PC sám restartuje a zas se nezapne... udělá to aspoň 3x, než se zapne. Někdy mi to zapínání trvá i 20min.. při zapínání uvnitř PC slyším nějaký zvuk škrábání nevím co to může být.
Nevím, zda je to virus, ale asi to bude ta mechanická vada, když slyším to škrábání.... stejně prosím o radu :)

čest to měnění barev může bejt cokoli jak malo dotaženej kabl u grafarny nebo přehřívaní ale to je blbost když to děla hned jo a to cvakaní si poslechni kde to vychazí ale tipnu že s HDD když by jo tak odchazí to by i to co popisuješ mohlo bejt tim , pomale načitani restarty atd , zkus si stahnout HD TUNE a projet si stim HDD

Tak se podívej. Grafárna je ta karta, do které vede kabel od monitoru. V PC je několik větráčků, podívej se, jak se točí a jestli jdou točit zlehka. Vypni PC a ošahej jednotlivý větráčky, jestli nejsou zatuhlý, musí jít otáčet lehce. Všechny. Pak PC pusť a sleduj, jak se točí. Můžeš je prstama opatrně zastavit, jestli hluk zmizí, tak jsi našel jeho příčinu. Větráček vyměnit (pokud je to větrákem). Sahej jen na větráky, na ostatní věci za chodu moc nesahej.

tak jsem to otevřel a větráky jsou v pohodě... když jsem si ty zvuky škrábání poslechl důkladnějí, zjistil jsem, že jdou z DVD-RW jednotky. Pak jsem tu jednoutku zkoušel otevřít a docela to dalo zabrat.. otevřela se až po xkatém zmáčknutí.
Dál.. když zapnu PC, tak monitor někdy zůstane vyplý (se zvyuky při klasickém zapínání). Někdy zas bez žádných zvuků a nezapne se... jen slyším větráky jinak žádná reakce. Vůbec nevím čím to může být. Tohle ten PC ještě nikdy nedělal

To zkus někam odnést někomu kdo by se ti nato podival utohodle těžko řict čim to je.Může to bejt prkotina nebo to muže dělat vic věcí , třeba by i jen stačilo naformátovat pc a znova nainstalovat system operační , když si to měl otevřený mohl si zkusit podotahovat přimáčknout ramky atd třeba je to někde jen povitažený i datovej kabel k hdd to muže dělat.Ale pokud se bojíš dotoho nějak zasahovat je lepší si to dat do opravny ale něco to bude stát no.