Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router, který jde přepnout na "převedení drátové sítě do vzduchu"

Ahoj, zatím nemám moc zkušeností s wifi, pár diskusí jsem prolezl, ale odpověď jsem jasnou nenašel.

Takže, potřebuju Wifi Router, který (mimo běžnou věc - adsl tranformovat na wifi a drát) bude umět i pouze zapojit jeden drát z vnitřní sítě(kde je už DHCP), a to "rozdvojit" na několik drátů (jako běžný switch) a zároveň "rozházet do vzduchu", a kdo se na wifi připojí, tak dostane přidělenou IP z DHCP serveru, nikoli z tohohle routeru.

Myslíte, že na podobné fungování jde přepnout např. tenhle ?
d-link-dsl-2741b-53155

nebo tenhle? http://pc.itek.cz/site-adsl/NETZ1420-ZyXel-Prestig e-660RU-T3?utm_source=heurekacz&utm_medium=ppc&utm _campaign=obecna

Nevím totiž, pod jakým termínem toto hledat...

Díky.

1. Ano
2. NIE - má iba jednu LAN zásuvku

Hľadaj termín "přepínač" = switch ;-)

A nič sa nedá "prepnúť" nastavením routra, pretože WAN nepoužiješ! Ale iba LAN - tým pádom je to switch.
Router by mal vedieť režim wifi - AP Access Point - prístupový bod.

Presne, jak pise pme. Normalni routovani probiha z WAN na LAN. Pokud je vsak zapojen WAN kabel do LAN, router neroutuje a funguje pouze jako AP (aneb "prepojuje vzduch do dratu a naopak")... Co se stara o nastaveni "dratovych pripojeni", bude se starat i o wifi klienty.

Pokud si zajistíš to, že stávající DHCP server bude správně přidělovat adresu brány a DNS serverů, není problém prakticky se žádným routerem, u kterého lze vypnout DHCP server.

Jinak jsi totálně domotal to, jak fungují IP sítě, v nich je totiž základní stavební kámen router, nikoli "drát".

takže tenhle to zvládne?

http://www.lan-shop.cz/well-communication-360a340- wrc7000-n-109421

podle popisu umí kdeco...WELL WRC7000 N podporuje funkce Gateway, Access Pointu, klienta, bridge, universal repeateru a čtyřportového switche, také WISP pro bezdrátové připojení k internetovému poskytovateli, WDS pro prodloužení dosahu bezdrátové sítě nebo Mesh pro zasíťování velkých objektů.

????

Já to asi popisuju nešikovně, prostě mám síť s dejme tomu deseti počítačema, ve které je jeden jako DHCP server, ta síť je celá drátová(RJ11). A chci připojit ještě cca 2 notebooky do téhle samé sítě ale vzduchem.

Bude asi stačit (tuším z předcházejících příspěvků) jeden "drát" ze stávající funkční sítě strčit do jedné "lan" zásuvky WifiRouteru, a WifiRouter to přeswitchuje do ostatních tří RJ11 zásuvek a zárověň do vzduchu..říkám to dobře?

RJ11 je 4pinovy konektore, napriklad pro telefonni kabely :-D po tom ti asi moc pocitacu nebezi, myslim, ze mas na mysli strukturovanou kabelas (UTP) s konektory RJ45. Ano, pokud na Routru vypnes routrove funkce, tedy DHCP server, a pokud to konfigurace umozni, tak uplne vypnout WAN rozhrani. Zbytek je jak rikas, az na ten typ konektoru.