Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zdroj FORTRON

Zdravím,
mám menší problém,přestal mi z ničeho nic jet zdroj..ale tak,že když spojím konektory tak se zapne a změřil sem všechny výstupy do desky a napětí je v pořádku,ale jakmile ji připojím na desku tak nic.Podle tohodle popisu konektoru http://internet.vprdeli.com/fotoarchiv/zapojeni_ka belu/atx.gif sem zjistil že na pozici 18 na 20pinovémkonektoru nemám žádný kabel a přitom je tam -5V..je to normální? :D

Sestava: AMD Athlon X2 4200+,deska Gigabyte M61P-S3,1.5 GB DDRII,integrovaná grafika

no to není,na DPS zdroje není nic spáleného,součástky taky OK,zdroj jde bez problémů jen když spojím startovací piny a když změřím napětí na všech konektorech tak odpovídá,ale pokud zdroj připojím k desce,tak se nerozeběhne.Hlavně mě zajímalo jestli se s tím někdo už setkal a jestli se to dá nějak vyřešit

No to je. Měřit zdroj naprázdno je zbytečná činnost. Pochop, že při zatížení může některá větev spadnout pod úroveň, která se zbytku pajšlu jeví jako nedostatečná. Při zhnilých filtračních obvodech může taky "dodávat" zvlnění, které je neslučitelné s normální funkcí ostatních obvodů. Zahoď to a uspořádej tryznu.

nad tím sem už taky přemýšlel že je tam něco s tím výkonem,ale je to zdroj kámoše a ten říkal že když mačkal furt tlačítko pro zapnutí tak se mu to podařilo rozjet a jelo to v klidu a když ho vypl tak zase nešel,musel furt mačkat :D no ale jak říkáš...eště na to mrknu znovu a kdyžtak si ho nechám jako SS zdroj :D