Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zapnúť

Dobrý deň prosím vás normálne mi išiel počítač a zrazu sa reštartoval. Niesom si istý či náhodou nevipadol prúd a teraz mi už nejde zapnúť len mizacne nabiehať Asus myslim že je to doska a potom len pípa a bliká mi tam biely podtržník a mechanika ide otvoriť ale do biosu sa nemozem dostať ani nič. Prosím vás čo by to mohlo byť ? zdroj? a aká drahá bude asi oprava? ďakujem

Videl bych to take na tu MB. MB stoji ruznou cenu : nekdy das za pavilionskou jen 2000kc, jindy za business notebookovou celych 10 000kc. Samozrejme se plati jeste par stovek za praci. neboj, on ti servis posle cenovou nabidku, a podle ni se rozhodnes, zda oprava ci koupe noveho NB.

Moze byt vadne cokolvek. Najprv treba skontrolovat ze su dobre zastrcene RAM moduly, pripadne skusit ich vybrat a skusat PC startovat len s jednym RAM modulom (a potom len s druhym)
Skontrolovat ze je grafika dostatocne zastrcena, prip. skusit inu (alebo ziadnu ak ma doska aj onboard grafiku)
Skontrolovat ze su zapojene vetraky a ze sa tocia (hlave ten co je na CPU). Nechat to vychladnut pol hodinu a skusit potom. POmohlo?
Skusit iny zdroj si pozicat z ineho PC (ale zavada zdroja je v tvojom pripade nepravdepodobna).
Mozes skusit aj clear CMOS.