Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení AirLive WL-5450AP

Zdravím, vlastním tento acces point (AirLive WL-5450AP), od poskytovatele internetu jsem byl uvědomněn, že došlo ke změně a místo statické IP, brány a DNS odteď bude přiřazování dynamické. Na notebooku se připojuji přes wifi a LAN kabelem přímo do AP připojuji stolní počítač. Jenže teď po změně nemůžu AP nastavit tak, aby mi fungoval internet s automatickým přidělováním. Chápu to tak, že AP musí pro sebe získat údaje z DHCP a potom sám přidělit (jako další DHCP) IP počítači i notebooku? Zkouším všelijaké nastavení, ale zatím se mi nepovedlo se dostat na internet ani na PC ani na notebooku.
Prosím o radu, zda někdo ví, jak to správně nastavit.

Ne, jde o to, že doteď jsem nastavoval IP, bránu i DNS podle údajů od poskytovatele. A teď mám nechat v nastavení automatické získání všech údajů. Nevím, jak nastavit AP, aby sám údaje získal a zároveň fungoval jako DHCP server pro notebook i stolní PC.

Defaultní IP je 192.168.100.252, do toho jsem nerýpal. Jenže při nastavení DHCP (na AP) jako "server" a při automatickém získání konfigurace na notebooku i stolním PC mi ani na jednom internet nefunguje. Při možnosti DHCP "klient" taktéž. Opravdu nevím, jak to nastavit, aby vše šlapalo.

To chci jedině jako poslední možnost. Asi by se jim nelíbilo, že i dříve jsem používal krom přidělené IP ještě jednu pro stolní PC :D A router si půjčovat od poskytovatele nebo sám kupovat nechci, brzo se hodlám stěhovat a to už nejspíš router zase potřebovat nebudu.