Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem X58 - piskani zakladnich desek

Zdar,

mam GIGABYTE GA​-X58A​-UD3R ​- Intel X58, deska piska takovych vysokofrekvencnim tonem, docela to rve usi. Zjistil jsem, ze pokud v BIOSu zakazu vsechny usporne funkce (C1, C6/C7 a EIST) a nastavim Vcore natvrdo na 1,2 V, tak piskani ustane. Jinak to piska jen pokud neni procesor pod zatezi.
Zdaleka nejsem sam, komu to tahle deska dela, na webu jsem nasel cely forum, kde si na to lidi stezujou.

Desku jdu reklamovat, ale chtel jsem hned koupit novou s tim, ze tuhle po reklamaci strelim. Nicmene jsem se docetl, ze si lidi stezuji i na MSI desky X58, ze jim to dela taky.

Tak by me zajimalo, kdo ma X58 a setkal se s tim nebo naopak ne a na jaky desce.

(predem dik.)

Mimochodem jeste poddotaz: Dalsi vec, ktera me stve, ze v integrovane zvukovce je takovy brum (ruseni), to uz jsem zazil, ale nastesti nikdy ne u sveho PC, holt to bude chtit prikoupit zvukovku, jestli teda nejak reklamace poresi to piskani. :-/

Kdysi jsem koupil vyhodne skrin s EC zdrojem, EC zdroj se okamzite vymontoval a hodil se tam Chieftec, od te doby mi lezi doma. Protoze jsem chtel otestovat, jestli je to zdrojem a zadny jiny po ruce nebyl, tak jsem to prubnul, ale kvalitka i950, 6GB DDR3, GF450GTS a jelo to. :-D