Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD připojení

Dobrý den,dnes mi přišel Pevný externí disk A-DATA SH02 500GB, 2,5", USB 2.0, ASH02-500GU,ale pokud ho připojim k Pc nechce se mi načíst. Mám straší počítač, windows HP, zjoušela jsem i jiné USB, ale bez výsledku. Na notebooku mi jde načíst bez problému. USB kabel je na konci rozdvojený, nevíte čim to může být?

Ten USB kábel - Y,
má taký zmysel,
že posilní napájanie.

Teda, ak Ti ext.HDD na inom počítači išlo,
nie je dôvod, aby nešlo na druhom.

Ak ide o PC - zasúvaj ho najprv do USB konektorov vzadu.

V BIOSe máš možnosť:
USB BIOS Legacy Support - daj Enabled (Povolené),
alebo možno aj
USB Outside Ports (Externé porty USB) - Enabled (Povolené)
.
Ďalej, nenapísala si, aký SP máš v tom XP.
.
Akú verziu USB máš na svojej doske (USB 1.0, 1,1 alebo USB 2.0)
.
Ako zasúvaš Y-kábel do USB portov (v Tvojom PC)
.
Ak nemáš USB 2.0, a sú s tým problémy, je možné riešenie:
1. PCI karta s radičom, do motherboardu (vzniknú nové vysokorýchlostné porty vzadu)
2. USB hub (často vyriešia mnohé problémy)

pokud ho připojuješ k předním konektorům, některé ty čínské subpanely s usb za předním krytem se chovají divně.
zkus to ještě vrazit do zadních výstupů, co vedou přímo do základní desky.

jsi přihlášená jako správce pc? některé externí disky napoprvé takové připojení potřebují.

aha, jinde to chodí, výrobcem a-data to vyjímečně nebude.
potom bys možná potřebovala aktivní usb hub (kdo bude furt lozit s dvojitou koncovkou dozadu).
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 860640AMLLY
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 860640AMGEO
je dobré být ve střehu před značkou trust, ačkoli gembird je stejný šunt.

Ano to jsem zkoušela.přesně tenhle manuál mám a podle toho jsem to také studovala. Ještě dodávám, že bratr má svůj pc(cca rok a půl starý-výkonostně o hodně lěpší) a jemu to také jde. Ale když jsem se ptala jeho, prý by výkonnost v tom neměla hrát roli...

Nehlásí to vůbec nic. Po připojení mi to nehlásí žádou chybu připojení ani to, že se vůbec něco připojilo. Y kabel dávám přesně jak říkáte, zkoušela jsem všechny varianty a způsoby. Po připojení HD pípá a stále nic. Psala jsem ještě do obchodu, kde jsem HD koupila, tak mi snad nějak poradí.

HD pipa? To snad ne.

Win ti nemusi nic hlasit, spravidla ak bolo vsetko OK tak Win ani nic nehlasi.
Ides do: pravy klik na tentopocitac - spravovat, a tam do "sprava diskov" a tam by mal byt ten novy disk uvedeny. Je? (vsimnut si na pravej strane okna aj posuvnik, ktory sa da posunut nadol)
Ak neni tak tam ides do spravcu zariadeni a tam si pozres ci u nejakeho zariadenia je zlty otaznik alebo vykricnik. Je? U coho?