Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s přehřívání notebooku

Dobrý den,

Mám necelé dva měsíce notebook ASUS K50IP. Primárně je určený na práci s dokumenty a internetem, občas si ale pustím i nějakou hru - Unreal Tournament 3, konkrétně. V posledním týdnu se ale po 2 minutách po spuštění začal nehratelně zasekávat. Myslel jsem, že jsem chytl nějaký bacil, a tak jsem si občas vyvolal tasklist a koukal, jestli něco moc nežere - jenže všechno v normě, další dvě minutky jela hra bez sekání, a pak nanovo.

Nakonec jsem si nechal ukázat teploty a ouha - na grafické kartě mám 75°C. Zkoušel jsem to řešit přes Speedfan, ten ale nenachází žádný větráček, který by mohl ovládat. Nevidí ho ani jiné programy a v BIOSu je položka fancontrol prázdná. Program Everest ukazuje, že větráček jede konstantně na 2200 ot./min.

Zkoušel jsem najít novější verzi BIOSu i chipsetu s tím, že tam bude třeba vyřešená absence větráku, ale ani tam jsem nepochodil. Na ASUS update mají jen ovladače stejné, nebo starší, a u výrobců jakoby o mých komponentech ani nevěděli.

Procesor Intel Core2Duo T6500
Chipset nVidia MCP79
OS Windows 7 Profesional 64bit

Byl bych moc rád, kdybyste se mým postupům vysmáli a navrhli mi naprosto jednoduché opatření, jak grafárně srazit horečku. Díky

sorry, já si číselné značení spletl s jinou řadou asusů a měl jsem za to že jde o starší typ z druhé ruky, proto jsem psal vysát.
takže si znamenám, že asus nějak nezvládá chlazení grafiky v ntb.
pak nezbývá než ta chladicí podložka.

teplovodivá pasta samozřejmě nic nezmění, protože se nanáší v tenké vrstvě a sama o sobě nechladí. měla by smysl jen ve vadném případu kdyby tam chyběla už z výroby.
pokud se ovšem hrál s ntb fotbal na hřišti, není vyloučeno uvolnění nějakého chlazení.