Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OpenOffice CALC a imbecilní přetypování čísla na datum

Zdravím,

jsem mírně konsternován faktem, že pokud do nějaké buňky v OOCalc (v Excelu tomu předpokládám nebude jinak) vložím číslo 1.475, tak mi to automaticky převede na typ datum a hodnotu změní na 31.12.474

Když té buňce před tím vložením, nebo i po něm, nastavím formát buňky na číslo (zkoušel jsem všemožné typy čísel), tak na mě stejně kašle a pořád se tam zobrazuje to datum. Snažil jsem se té buňce dát i datový typ text, doufajíce, že alespoň ten nebude přetypovávat. Bohužel, tenhle ultrachytrý program ví lépe než já, co vlastně potřebuju a podle něj potřebuju určitě datum :|

Jak se toho mám zbavit? Vždyť je to jen vložení čísla..

Ked chces pisat cisla s teckou, tak si v nastaveniach Formatu bunky zaklikni cislo a napravo od toho vyber jazyk English (neco). Ved ti to tam aj ukazuje priklady tych cisel.

Alebo oznac vsetky bunky zositu (Ctrl-A) a pravy klik - Format bunky, format nastav na Default, a napravo zmen jazyk na English. Alebo si nastav na english komplet locale v openoffice v nastaveniach (menu nastroje). Alebo je este dalsich 5 moznosti (vlastne styly) ktore sa mi tu nechce uz pisat.