Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaba ram,zpomaleny pc

Mam stary notebook asus s os win xp prof. a když jsem na mozzile tak je počitač totalně zpomaleny nejde s nim skoro pracovat,jak vypnu skype tak je to o něco lepší-dost žere pamět.Mam ramku pouze 246mb,64mb mi bere graficka karta.Nejde z te grafiky ubrat a nebo jak docilit zvyšeni paměti bez kupovaní silnější ram?

vyhrazená grafika by měla jít ubrat v biosu.
firefox je pro tuto ram totálně nevhodný, raději chrome nebo opera.
místo xp na mohly sice slušně jet win_me, ovšem stabilita win9x systémů stála vždy za howgh.
potřebuješ zredukovat všechny automaticky spouštěné procesy a běžící služby.

ještě k tomu je na tom nově hozeny nějaky vylepšeny windows s doplnkama jako např.HD tune a podobně,je to jako součast tak nevim jestli to mužu vymazat a jestli to ma vliv,mam avast a ten taky asi ždime pamět.Slušně mi na tom jel xp home pro to je to i dělane.

zkontroluj si v msconfig.exe co se ti spouští po startu. kromě přepínání klávesnic pokud možno všechno zakaž.
dále se podívej do služeb, které nejsou od ms - a začni zakazovat.
dá se zcenzurovat i pár zbytečných ms služeb, ale tam už chce tušit o co jde.
na tak stupidní hw bych vůbec antivir nedával, mnohem lepší je na běžnou práci a přístup na net omezený účet. člověka to aspoň nevede k tomu neustále si zasírat systém zbytečnostmi.