Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení TV s PC

TV je PHILIPS 42PFL5405H
http://www.philips.cz/c/televizory/serie-5000-digi talni-tv-full-hd-1080p-uhl.-107-cm-42pfl5405h_12/p rd/;jsessionid=BA1E82E27D5128A76F33E85CC7F6B4BA.ap p101-drp2?t=specifications
chtěl bych ji propojit se starším PC,GK nemá HDMI výstup,pouze DVI a VGA.Nějaký starší Radeon
[http://img26.imageshack.us/img26/3304/monitorpt.jp g]
Nějakou možnost dvou monitorů tam vidím,ale nikdy jsem nic takového neprovozoval,ani nezkoušel.
Digitální výstup na dva monitory asi není možný,jak propojit ten výstup DVI s HDMI.Našel jsem nějakou redukci,nerad bych kupoval něco naslepo.Že bude potíž se zvukem nějak podvědomě tuším.Děkuji za podnětné nápady.

V prvom rade to musis prepojit. Kedze TV asi nema VGA (v popise to nevidim), tak jedina moznost ako zapojit monitor+TV sucasne je tak ze monitor das na VGA a TV das na DVI pomocou kabla DVI->HDMI (nutne zakupit) a ak chces v TV aj zvuk tak musis prepojit aj kabel jack-> TV vstup zvuku vedla HDMI (viz navod k TV). Ked nechces zvuk z TV tak potom zvuk prepajat nemusis.

Az to prepojis a zapnes PC alebo aspon restart Win je nutny ak to nahodou pripajas za jazdy (co neodporucam), tak potom si v ovladacoch grafiky (ikonka na liste vpravo dole) nastavis co chces, napr. roztiahnutie plochy. Alebo v tom ookne kde si sa to da tiez nastavit kliknut na to "2" a dole nastavit rozlisenie a roztiahnutie plochy, ale lepsia je ikonka vpravo dole ovladacobv grafiky. A samozrejme az potom jak to prepojis.

Děkuji,takže teoreticky by bylo možné provozovat oba monitory současně,prakticky kvůli omezení na 60Hz u analogového výstupu asi ne (používám rozlišení 1600x1200).
[http://img541.imageshack.us/img541/6978/samsunggb.  jpg]
Kabel jsem našel tenhle
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7O0CN0CPBOZ
tak předpokládám,že na občasné propojení by to mělo stačit.Kdybych chtěl mít trvale připojená obě zařízení,tak by to vyžadovalo zřejmě výměnu GK.
Jinak zatím nemám ani ten kabel,ani TV.

Ten monitor zvlada pri 1600x1200 na analogu aj na digitali stejnych 60Hz (a ked na niektorom zvlada viac tak bude zvladat viac aj na tom druhom)

P.S. jedine keby ti vadil ten analog kvoli nejakym nepresnym prechodom na okrajoch pismen, tak potom ma vyznam to prehadzovat alebo kupit grafiku s 2x DVI resp s DVI aj HDMI vystupom. Vseobecne ale dnesne monitory zvladaju analog relativne presne, po pouziti "Auto" tlacitka/menu monitora, takze to neni nijak tragicke.

Musis to prepnut na monitore nejakym tlacitkom na prepinanie vstupu medzi DVI a VGA, a potom aj restartovat Windows (ked nic nevidis tak zmackni zapinacie tlacitko PC, aby sa Win shutdownoval a znova ho zapni, alebo naslepo Win klavesa a sipka hore a enter a sipka doprava a enter).
Ked nic nepomoze tak zapoj obe kable (DVI aj VGA), restart Win, a prepni si to zobrazenie na druhy monitor v ovladacoch grafiky (ikona vpravo dole)
P.S. az budes mat obraz cez VGA kabel, tak je potrebne spustit na monitore Auto nastavenie (tlacitko "Auto", alebo polozka v menu).

Děkuji za trpělivost,ke GK mám nainstalované jen základní ovladače,žádné Hypervizion,tak moc možností nemám,leč v tom přístupném nastavení jsem dal rošířit plochu i na druhý monitor,získal jsem čistou modrou plochu i po restartu,pak se mi v menu monitoru podařilo přepnout na analog,musím přiznat,že ani nevím jak.Zítra bych měl mít novou TV,tak se uvidí,jestli to půjde nějak jednoduše přepínat,možná by byl vhodné uvažovat i o jiné GK.

Nainstaluj si normalne ovladace grafiky (podla toho jaku mas graficku kartu).

Da sa to prepinat aj v pravy klik na plochu - vlastnosti, t.j. tam kde si to robil doteraz.
Je to uplne jednoduche ked chces len jeden monitor tak zakliknes si napr. u monitora cislo "2" pod tym ze nech je "hlavny monitor" a potom u monitora cislo "1" odskrtnes rozsirit plochu (a teda nebude rozsirena plocha a obraz a cely Windows a nabidka Start bude len na tom hlavnom, t.j. na "2"). Alebo naopak monitor "1" hlavny a monitor "2" vsetko odskrtnut a obraz (a cely Windows aj nabidka Start) bude len na "1".
Ked chces rozsirenu plochu tak si tam nastavis ktory bude hlavny (tam bude nabidka "Start") a ktory bude rozsirena plocha. Dokonca mozes aj ten obdlznik "2" chytit mysou a presunut smerom nalavo od "1", a potom bude rozsirenie plochy na opacnej strane (vlavo resp. vpravo)