Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Na co dát pozor při montáži nového motherboardu a CPU(předchozí zničen asi zkratem při montáži)

Po montáži MB do nové case PC naběhl, ale po 5 sec. se vypnul. Při hledání závady jsem zjistil, že je mezi MB a chladičem zaklíněný šroubek, který syn nechal ležet při montáži MB. Po odstranění šroubku se nic nezměnilo. Po zapojení MB na starý zdroj ( předpokládám, že už nebylo co ztratit :-) )se objevil modrý záblesk. Ma desce není viditelné poškození, PC po opětovném zapojení na nový vypíná opět po 5 sec.(POST nenaběhne)
Nyní chci dát do PC novou desku s procesorem a obávám se, že takhle "týraný" zdroj desku poškodí. Jak postupovat, aby risiko zničení nové desky a procesoru bylo co nejmenší? Nechat přeměřit zdroj, případně preventivně vyměnit?

Došlo k tomu tak, že jsme přehazovali vnitřnosti ( MB,HDD,DVD) do nového case. V původním case byl plech, na který se MB přišroubuje vyndavací, v novém byl napevno. Case ležel na boku a starší syn do něj montoval desku a když mu ze šroubováku upadl šroubek, vzal si prostě nový s tím, že tamten předchozí pak vytřepe. Já jsem mu říkal, co takový šroubek dokáže, ale myslel si asi, že jsem moc " chytrý " . Když se PC postavil, šroubek spadl a zaklínil se mezi chladič procesoru a součástky na desce. Protože je chladič nahoře širší, než u základny, nebyl šroubek přes něj normálně vidět. Po zapnutí se roztočily větráky a asi po 4-5 sec. se pc vypnul. Já původně myslel, jestli nezapracoval Dual BIOS a až po podrobnější prohlídce jsem objevil ten šroubek. Teď mám obavu, jestli se nepoškodil zdroj, aby mi neodpálil nové MB a CPU.