Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet

Dobrý den mám stolní pc windows xp , kliknu na net tak se zobrazí: Systém Windows se nemůže připojit k Internetu pomocí protokolu HTTP, HTTPS nebo FTP.Toto je pravděpodobně způsobeno
nastavením brány firevall pro porty HTTP 80, HTTPS 443 a FTP 21.
Bližší informace získáte od poskytovatele služeb Internetu nebo výrobce softvaru brány firewall. Prosím o radu jak ostranit závadu.
Použil jsem Notebook internet jde a modem je v pořádku
děkuji za radu. P.K.

Furt hovorím všetkým, že internet by mal ísť cez hadice. Jak by nešiel, stačilo by prefuknuť a zas by šiel.

Tak teda: Ak Ty nevieš napisať cez aké medium ten internet maš, tak: SMOLA.

Medium je myslené:
- kabel UTP pripojený niekam, napr, do modemu od UPC alebo inej firmy šíriacej internet cez kablovku ???
- WiFi pripojenie na router vlastný, eventuálne niekam inam, kam ???
- telefonny kabel do modemu pri vytačanom spojeni, eventuálne ADSL
atd ... atd

No vždyť přímo v té hlášce máš i radu. Funguje v PC síťová karta (ovladače)? Nastav si správně firewall (povolit výjimku?), předtím si zkontroluj nastavení na síťové kartě (TCP/IP protokol - údaje o připojení od providera bys měl mít ve smlouvě nebo si je najdi na jeho netu), případně zkontroluj připojení v nastavení prohlížeče.

přesný typ modemu ze štítku zespodu?
ty k němu střídavě připojuješ dva pc? když modem resetuješ odpojením napájení, už ti jde pc připojit? neuvažuješ nad koupí levného routeru s wifi kvůli notebooku?
jaká verze windows, jaký dodatečný firewall nebo antivirový balík?