Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se vypina

Zdravim, ode vcerejska se mi zacal cas od casu sam od sebe vypinat PC (chyba s bluescreen by to byt nemela, protoze se nerestartuje ale vypina). Antivirus nic nenasel, myslim ze sem nic noveho neinstaloval. Lze spustit nejaky diagnosticky test? Nebo jak postupovat? Diky.

chtel sel vycistit ventilatory v PC od prachu, otevrel sem bocnicu a polozil PC na zem, slysel sem zacinkani a nasel se povalovat 2 male chladice mozna zpusobovaly zkrat. Ovsem k cemu ty chladice jdou je otazka sou titerne (kvadr asi 1x1x2 cm). No zatim to nespadlo kdybyste meli tipy k cemu muzou byt budu rad, jestli to jeste spadne skusim ty testy co ste psali diky :)

Vypinanie je znamka hardwaroveho problemu, napr. ze sa nieco prehrieva, alebo je niekde skrat, alebo nieco nedrzi napatie (vadny/problematicky zdroj alebo zakl.doska apod). Obzvlast ked boli urvate nejake chladice tak je pravdepodobne ze nieco nemusi pracovat tak jak ma.
Male chladice sa pouzivaju bud na zakl.doske na tranzistoroch menicov (take cierne kvadre nedaleko CPU), alebo na grafike ako chladice RAM ale grafiku mas predpokladam zavretu takze to najskor bude od MB. Skus to tam skontrolovat ci tam niekde nie su podobne a vedla nich presne 2 kde nie su. Ak ano tak skus ich tam pritlacit ci nebudu drzat :)

A skontrolovat vetraky ci sa vsetky tocia a chladice ci sedia dobre (napr. chladic CPU ci si ho nepohol tak ze je sikmo=nedolieha na CPu spravne apod), a vsetky kable zo zdroja ci sa nejaky kontakt zo zdroja vodivo nedotyka kejsu ze by tam bol skrat.