Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Občasné klopkanie v notebooku

Zdravím
Mám notebook http://www.alza.sk/asus-pro66ic-jx101v-d147262.htm , notebook som si kúpil pred rokom a mesiacom a občas mi z ničoho nič ako keby v tom notebooku začalo klepkať, poklepe tam niekedy minútu v kuse, niekedy 5 sekúnd a niekedy neprestane, musím ho reštartovať. Stane sa mi to maximálne raz za jedno zapnutie. Jeden čas to v notebooku nerobilo asi tak 3-4 mesiace a potom to zase začalo. Robilo to už od kúpy len mi to nejako nevadilo ani teraz mi to nevadí, ale myslím si že je to chyba v HDD a nechcem aby sa mi to nejako poškodilo. Dá sa to ešte nejako inak zachrániť pred reklamáciou? Nechcem ho totiž dávať reklamovať :/
Ďakujem

kmochna- dal som tak ako si mi poradil a islo to, dal som Short test a vysiel mi status no error
mif- stiahol som si hd tune pro 4.60 spustil som ho a nevidel som tam nikde s.m.a.r.t. tak som dal health vsade tam pisalo ok iba jeden warning tam bol a to:
(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 11 warning

Máš tam realokované sektory, obvykle se zmetky vyskytují při používání rychle naformátovaného disku. Doporučuju disk prohnat scandiskem (chkdsk) s parametrem /f a /r (vyhledá choré chlívečky a označí je za vadné). Před tím zazálohuj data. Jak to udělat ve WXP z konzoly bych ti poradil, u W7 nemám tušení jak konzolu spustit (jestli to vůbec jde).

Zálohovať viem, a chkdsk a parametre /f a /r neviem co su ale vo win 7 su nastroje-kontrola chyb-skontrolovat- a su tam moznosti disku automaticky opravovat chyby a vyhladat a pokusit sa obnovit chybne sektory mam dat tie dve? Ono mi to po spusteni pocitaca spusti kontrolu disku a bude tam kontrolovat chybne sektory. Neviem ci to je to iste co ty pises alebo je to uz nieco ine.

Jestli je disk nemocný, tak těžko. Ale vyhledá a označí (a realokuje) vadné sektory, což mělo být učiněno plným (dlouhým) formátem před instalací OS. Ony ty zvuky ale nemusí jít z disku - jak jsem psal, v úvahu přichází chlazení, možná DVD mechanika (nemáš tam permanentně nějakou placku?).